Postup mužů i žen do I.ligy !!!

Poslední páté kolo letošní II.ligy se odehrálo v nedalekém Pacově. Tam odjela obě družstva v téměř kompletních sestavách a potvrdila tak svá postavení v průběžném pořadí.

Družstvo žen se opět dostalo přes dvousetbodovou hranici a s 255,5 body jasně zvítězilo nejen v tomto kole, ale v celé II.lize. Nejlépe bodující závodnicí byla opět Zdeňka Müllerová, která hattrickem nasbírala 33 bodů - vítězství koule, disk a kladivo. V bodování celé ligy si tak udržela první místo.

Muži se museli obejít bez Jiřího Smetany a Ctibora Cabadaje. Ti ten samý den startovali na mistrovství světa veteránů v Itálii. Celé družstvo bojovalo až dokonce a nasbíralo rekordních 226 bodů, což bylo nejvíce za celou sezónu. Díky čtvrtému vítězství z pěti kol se tak i muži mohli radovat z postupu do I.ligy, kam doprovodí své oddílové kolegyně. Nejlépe bodujícím závodníkem táborských byl Petr Krch před Radkem Velátem. O bronzovou příčku se se shodným bodovým ziskem dělí Jakub Pokorný a kapitán družstva Tomáš Purman.

Výsledky z 5.kola najdete v sekci download / výsledky.

Táborská atletika se za rok představí v I.lize. Muži se do ligy vrací po 9 letech, ženy po 8 letech. Poděkování za výbornou reprezentaci patří všem závodníkům, kapitánům obou družstev a trenérům, kteří se na úspěších táborské atletiky výrazně podílejí. Děkujeme všem partnerům a vedení města Tábor za podporu, bez které by se táborská atletika a její příznivci nemohli těšit z takovýchto skvělých výsledků.