Stalo se

Co se stalo, co se děje a co se chystá...

Zástupci táborské atletiky přijati u hejtmana Jihočeského kraje

Ve čtvrtek 13.září se uskutečnilo přijetí medailistů z Her III. olympiády dětí a mládeže, která se letos v červnu uskutečnila v Ústí nad Labem. Za táborskou atletiku byly pozvány medailistky Markéta Mikešová, Simona Havlová a Lucie Šetelíková společně se svým trenérem a jedním z trenérů jihočeské výpravy na této olympiádě Liborem Junkem.

Na LODM v Ústí nad Labem vybojovala Markéta Mikešová bronzovou medaili ve skoku dalekém v novém osobním rekordu 561cm a za stříbrnou medailí zaostala o pouhý jeden centimetr a za zlatou o dva centimetry.

Simona Havlová ve finále na 60m skončila se shodným časem 7,80 jako vítězka na druhém místě. O umístění rozhodovala cílová fotografie.

Zlaté medaile se však děvčata nakonec dočkala ve finále štafet 4x60 m. Ve složení Šetelíková, Havlová, Budínová ( SK Čéčova) a Mikešová byly v čase 30,44 nejrychlejším kvartetem.

Další olympiáda bude v roce 2009 a věřme, že po neúspěšné kandidatuře Tábora na rok 2007, bude druhá kandidatura na rok 2009 úspěšná a tento sportovní svátek se uskuteční v našem městě.