6 medailí pro Tábor z MČR žactva !!!

Velice úspěšná byla výprava táborských atletů na žákovském mistrovství ČR v Břeclavi. Celkem přivezli 6 medailí, což je v historii táborské atletiky jeden z nejlepších výsledků v této kategorii.

Simona Havlová a Markéta Mikešová shodně vybojovaly po jedné zlaté a jedné stříbrné medaili v individuálních závodech a k tomu přidaly zlatou medaili ze štafety na 4x60m.

Simona Havlová vybojovala zlatou medaili v závodě na 150m v čase 18,93 v novém osobním rekordu. V závodě na 60m uhájila druhou pozici a časem 7,94 vybojovala stříbrnou medaili.

Markéta Mikešová měla nabitý program, když se představila ve třech individuálních startech a štafetě. Závod na 100m překážek, ve kterém obhajovala jednu ze tří zlatých medailí z loňského šampionátu, jí nevyšel podle představ a skončila ve finále na 6.místě. V dálce pak potvrdila, že patří k nejlepším dálkařkám v této kategorii a skokem 557 cm získala stříbrnou medaili. Tímto výkonem zaostala o 4cm za svým letošním maximem. Zlata se pak v individuálním startu nakonec dočkala v závodě na 200m překážek. Čas 29,79 je zároveň jejím novým osobním rekordem.

Marie Vosátková vybojovala v soutěži tyčkařek svoji první republikovou medaili. Na zisk bronzové medaile jí stačil výkon 288 cm, což je nejen nový osobní rekord, ale i nový krajský rekord starších žákyň.

Táborské kvarteto ve složení Kristýna Ptáková, Lucie Šetelíková, Markéta Mikešová a Simona Havlová pak vyhrálo štafetu 4x60m v čase 30,44.

Z dalších táborských závodníků se umístil na 9.místě mezi tyčkaři Matouš Černý výkoname 328cm - nový osobní rekord. Lucie Šetelíková skončila v prvním rozběhu na 150m na 6.místě - 20,47 a v druhém rozběhu na 100 m překážek na 8.místě časem 16,46. Lucie může v této kategorii startovat ještě v příštím roce.

Simona Havlová (60m, 150m, 4x60m), Markéta Mikešová (200m př., dálka, 4x60m), Kristýna Ptáková (4x60m), Lucie Šetelíková (4x60m) a Marie Vosátková (tyč) si vybojovaly reprezentační nominaci na mezistátní utkání se Slovenskem, které se uskuteční v neděli 23.záři v Třebíči.

Děkujeme závodníkům a trenérům za dobrou reprezentaci táborské atletiky a města Tábor.