Stalo se

Co se stalo, co se děje a co se chystá...

V reprezentačním dresu S.Havlová, M.Vosátková a M.Mikešová s novými krajskými rekordy

V Třebíči se konalo o víkendu mezistátní utkání do 15 let, kam si na základě výsledků na MČR žactva vybojovalo reprezentační dres hned pět táborských atletek. Je to nejpočetnější zastoupení táborských na mezistátním utkání v posledních letech.

I v závěru sezóny předvedly všechny závodnice výborné výkony a dokonce překonaly 2 krajské rekordy. První se o rekordní zápis postarala Marie Vosátková, která v dresu béčkového výběru jako první jihočeská žákyně v historii pokořila v tyči třímetrovou hranici. Díky tomu tak obsadila celkové třetí místo společně se Slovenkou Matjánovou.

Druhý rekord padl zásluhou Markéty Mikešové v závodě na 200m překážek. Ta svůj starý rekord vylepšila na 29,52 a tímto časem i zvítězila a pro A družstvo České republiky přinesla plný bodový zisk. V dálce pak přidala ještě 4.místo za skok 540 cm.

Z vítězství a třetího krajského rekordu se radovala také Simona Havlová v běhu na 150 m. O tři setiny překonala rekord Veroniky Heřmanové a nový krajský rekord má nyní hodnotu pěkných 18,72. Stejně jako Markéta, i Simona ve druhé individuální disciplíně, běhu na 60m, obsadila 4.místo v čase 8,08.

Společně pak s oddílovými kolegyněmi Lucií Šetelíkovou a Kristýnou Ptákovou vyhrály štafetu 4x60 m časem 30,56.