Starší žákyně přivezly 4.místo z finále mistrovství České republiky

Táborské atletky odjížděly do Liberce jako držitelky bronzových medailí z minulého roku. Družstvo bylo kompletní a jak se ukázalo v závodě, řada členek si vytvořila nové nejlepší osobní výkony.

Celý závod se odehrával v režii loňských vítězek z Jablonce. Boj o druhé až čtvrté místo však byl velice napínavý a těsný.  V celkovém pořadí obsadily táborské atletky nevděčné 4.místo o pouhých 1,5 bodu za družstvem žákyň z Břeclavi a 5 bodů za druhým místem.

O nejlepší výkon se postarala Simona Havlová v běhu na 150 m, kde časem 18,57 vylepšila svůj osobní rekord a tím i krajský rekord žákyň. Díky tomuto výkonu se dostala i na první místo českých žákovských tabulek v tomto roce. K tomuto vítězství pak přidala i vítězství v běhu na 60 m - 7,92 a i v běhu na 300m, kde si Simona zaběhla nový osobní rekord 41,79.

O stejný hattrick se zasloužila i Markéta Mikešová. Ta zvítězila v novém osobním rekordu ve skoku dalekém výkonem 562 cm a v bězích na 100 m překážek - 14,79 a 200 m překážek - 29,88. Obě závodnice tak získaly maximální možný počet bodů a každá přinesla družstvu důležitých 33 bodů.

Kamila Hořejší prolomila ve skoku vysokém hranici 150 cm a výkonem 151 cm obsadila 3.místo. Ve skoku o tyči pak přidala ještě 6.místo za 240 cm. V běhu na 800m pak byla ve svém rozběhu sedmá, ale čas 2:37,98 na bodový zisk nestačil.

Ve skoku o tyči potvrdila Marie Vosátková, že patří k nejlepším žákovským tyčkařkám a za překonaných 270 cm skončila na 4.místě a získala 7 bodů.

Výrazné zlepšení se podařilo v hodu oštěpem Elišce Hnojnové, když se v republikovém finále dokázala zlepšit o téměř 5 metrů a za hod 26,55 skončila na pěkném 5.místě.

Denisa Chládková, kteerá je ještě mladší žákyní, ukázala svůj dálkařský talent a v konkurenci starších soupeřek skončila na 8.místě a dolétla na 490 cm, čímž si vytvořila nový osobní rekord a přiblížila se hranici pěti metrů. Těsně za ní skončila její oddílová kolegyně Lucie Šetelíková - 466 cm.

Mezi bodující závodnice se zapsaly v individuálních disciplínách i Kateřina Kmentová v běhu na 800m - 2:33,06 (9.místo), Monika Pincová v oštěpu - 21,62 (10.místo), Karolína Koubová ve skoku vysokém - 145 cm (8.místo). Ve štafetách 4x60m skončil kvartet Brožovská, Kmentová, Šoukalová a Zimmermannová v čase 33,01 na 8.místě a štafeta 3x300m ve složení Ptáková, Vašíčková a Vosátková na 6.místě v čase 2:20,49.

Gratulujeme všem závodnicím, trenérům a vedoucím družstva k výborným výkonům a dobré reprezentaci táborské atletiky a města Tábor.