Stalo se

Co se stalo, co se děje a co se chystá...

Táborští běžci reprezentovali v Kostnici

Po prvním kontaktu táborské a kostnické atletiky v rámci srpnové Velké ceny Tábora a Memoriálu Ing.Jana Pána, pokračovalo nové partnerství účastí táborských běžců při 23.Konstanzer Altstadtlauf.

Výprava 7 běžců odcestovala do Kostnice v pátek 19.10. Sobota byla určena na seznámení se s Kostnicí a setkáním s kostnickými atlety v čele s Joachimem Heydgenem.

Nedělní závod potvrdil vysokou úroveň a účast téměř 3000 závodníků je toho důkazem. O to více potěšili úspěchy táborských atletů. O vítězství se postarala v kategorii žákyň Kamila Hořejší, když zvládla trať 2035m v čase 8:14 a o čtyři vteřiny zvítězila před Lindou Keller z Kostnice. I na třetím místě měla Kostnice zastoupení díky Lindě Dachter. Ta doběhla v čase 8:35.Výsledky žákyň na: >>> více zde <<<

V juniorech se na start postavili tři zástupci táborské atletiky. Nejlépe si vedl Vojtěch Krejčí, když v závodě na 4070m skončil za vítězným Jensem Zigankem z TG Stockach o 17 vteřin na pěkném druhém místě. Třetí místo obsadil další táborský běžec Michal Jarolím, když v cíli mu naměřili čas 13:18, čímž zaostal o 9 vteřin na Vojtěchem Krejčím. 6.místo pak mezi juniory patřilo Petrovi Krchovi, který si špatně rozvrhl síly a do cíle doběhl v čase 14:31. Výsledky juniorů na >>> více zde <<<

Do hlavního závodu mužů na 8 140m se postavili rovněž tři běžci z Tábora. Nejlépe se umístil v konkurenci téměř 400 běžců Petr Havelka, který by v příštím roce měl posílit táborské ligové družstvo. V závodě, kde první dvě místa patřila keňským běžcům, se Petr umístil na výborném 12.místě v čase 26:28. Luděk Tobola doběhl na 47.místě v čase 31:44. Radomír Soukup, který měl být z táborských nejrychlejší, musel kvůli svalovým křečím ze závodu odstoupit. Výsledky mužů na: >>> více zde <<<

Pro táborské závodníky to byla účast na velmi kvalitním mezinárodním závodu a věříme, že do budoucna by se mohla z této návštěvy stát dobrá tradice.