Stalo se

Co se stalo, co se děje a co se chystá...

Nová osobní zlepšení na Vánoční hale žactva

Na tradiční předvánoční žákovský mítink vyjela do Prahy pětice táborských závodníků. Na závěr sezóny si ještě dokázali vylepšit svá letošní maxima a vybojovat pro táborskou atletiku medaile.

O stříbro se postarala Marie Vosátková ve skoku o tyči, když za svým letošním maximem zaostala o 10cm. Páté místo získala Kateřina Kmentová za výkon 240cm, čímž si svůj osobní rekord vyrovnala a jenom kousek štěstí chyběl k jeho zlepšení.

Bronzovou medaili si však Kateřina Kmentová vybojovala v závodě na 800m, kde díky dobře takticky běženému závodu a rychlému finiši si doběhla pro třetí místo v novém osobním rekordu 2:31,08.

Matouš Černý měl na programu závody ve skoku o tyči, bězích na 60m překážek a na 800m. Ve skoku o tyči skončil na 6.místě za 290cm a v závodě na 800m doplatil na přepálený úvod závodu. V konečném pořadí mu patří 8.místo. V rozběhu na 60m překážek si Matouš vytvořil nový osobní rekord 9,13. Ve finále B pak doběhl na třetím místě v čase 9,26.

Nikola Černá a Michaela Křemenová závodily v bězích na 60m překážek a 150m. Nikola Černá zaběhla 60m překážek v čase 10,29 ( ve finále B 10,32) 4.místo a 150m za 21,07, čímž si na obou tratích vytvořila nové osobní rekordy. Michaela Křemenová běžela 60m překážek starších žákyň poprvé, protože v letošním roce ještě závodily v kategorii mladších žákyň. Časem 11,82 obsadila v rozběhu 5.místo. V závodě na 150m si zlepšila osobní maximum na 21,28. Na této trati si testovala formu i Marie Vosátková a i ona si vytvořila nový osobní rekord 21,52.

Ve štafetě 4x200 m zaběhlo kvarteto Křemenová, Černá, Vosátková a Kmentová čas 1:55,51 a obsadily konečné 7.místo.