Stalo se

Co se stalo, co se děje a co se chystá...

Vyhlášení nejlepších jihočeských atletů za rok 2007

V pátek se konalo ve Veselí nad Lužnicí slavnostní vyhlášení nejlepších jihočeských atletů. V rámci tohoto vyhlašování bylo i vyhlášení vícebojařského LA SPORT CB cupu, kde se vyhlašovaly kategorie přípravek, mladšího a staršího žactva. Zde měla táborská atletika početné zastoupení. V kategorii přípravek zvítězili táborští Monika Mašková v dívkách a Marek Cáska v chlapcích. V mladším žactvu zvítězili Anna Švecová ze Strakonic a Štěpán Podlaha z SK Čéčova České Budějovice. Starší žactvo bylo opět v režii táborských zástupců. V žácích zvítězil Matouš Černý a v žákyních Markéta Mikešová.

Při vyhlašování nejlepších atletů Jihočeského kraje za rok 2007 hájila barvy táborského oddílu pouze Markéta Mikešová, které se podařilo obhájit své loňské vítězství v této anketě. Markéta získala maximální počet 75 bodů a to si zasloužila pěti republikovými tituly – pětiboj a dálka v hale, sedmiboj, 200m překážek a štafeta 4x60m na dráze, dvěmi stříbrnými medailemi a dvěmi krajskými rekordy – sedmiboj a 200m překážek. K tomu je potřeba připočítat i vítězství v reprezentačním dresu při mezistátním utkání do 15 let. Na druhém místě skončila v anketě další táborská odchovankyně Simona Havlová se ziskem 41 bodů. Simona měla rovněž velmi úspěšnou sezónu a v letní sezóně se konečně dočkala i zisku medaile z mistrovství ČR. Při MČR žactva vyhrála závod na 150 m a na 60 m získala stříbro. K tomu společně s Markétou Mikešovou, Lucií Šetelíkovou a Kristýnou Ptákovou vyhrály štafetu 4x60m. Simona se může rovněž pochlubit i dvěmi novými krajskými rekordy na 60m a 150m.

V kategorii mladšího žactva se na druhém místě za vítěznou Anno Švecovou ze Strakonic (58 bodů) umístila Nela Vašíčková (29 bodů). Druhé místo obsadila v kategorii dorostenek i další táborská zástupkyně Kateřina Turková, která však v podzimním termínu přestoupila do ASK Slavia Praha. V letošním roce však bude Kateřina startovat za táborské družstvo žen v I.lize. Další druhé místo patřilo Kláře Markvartové, která v kategorii juniorek získala 36 bodů. Vítězkou v této kategorii byla budějovická Lucie Sekanová. V kategorii mužů obsadili táborští druhé i třetí místo. Na druhém místě skončil veteránský vicemistr světa v trojskoku Jiří Smetana a třetí skončil Marek Víta.

Poslední kategorií bylo vyhlášení absolutního pořadí bez rozdílu kategorií. Tam se na 5.místě umístil Jiří Smetana. Vítězem se stal účastník mistrovství světa do 17let Martin Říčan.

VÝSLEDKY 2007
Muži 1.Pour Tomáš SOCB 2.Smetana Jiří VSTA 3.Víta Marek VSTA Junioři 1.Hájek Daniel SKPCB 2.Krygar Josef SOCB 3.Urban Petr 4DVCB Dorostenci 1.Říčař Martin CECB 2.Pokorný Jakub SOMIL 3.Šíma Radek SOCB Starší žáci 1.Šťastný Martin SOMIL 2.Pršín Marek SOCB 3.Chrášťanský Josef SOCB Mladší žáci 1.Podlaha Štepán CECB 2.Kováč Jiří AOCHY 3.Olejarčík Marek BAKBE Ženy 1.Všetečková Lenka SOCB 2.Vaculová Gabriela RAKBO 3.Melichová Jana CECB Juniorky 1.Sekanová Lucie SOCB 2.Markvartová Klára VSTA 3.Slavíková Barbora NOVC Dorostenky 1.Zikmundová Naďa NOVC 2.Turková Kateřina VSTA 3.Zavadilová Barbora NOVC Starší žákyně 1.Mikešová Markéta VSTA 2.Havlová Simona VSTA 3.Führerová Eva SKPCB Mladší žákyně 1.Švecová Anna CZST 2.Vašíčková Nela VSTA 3.Vomáčková Monika CECB

Absolutní pořadí bez rozdílu kategorií 1.Říčař Martin CECB 77 2.Sekanová Lucie SOCB 64 3.Všetečková Lenka SOCB 47 4.Mikešová Markéta VSTA 26 5.Smetana Jiří VSTA 15

Táborští atleti budou vyhlašovat své nejlepší závodníky v pátek 25.ledna.