Vyhlášeni nejlepší závodníci za rok 2007

Páteční podvečer patřil v hotelu Relax u Drsů slavnostnímu setkání s atlety, v jehož rámci již po desáté byli vyhlášeni nejlepší závodníci.

Večera se zúčastnilo přes 80 účastníků a potěšila účast zástupců města včele s paní starostkou Ing. Hanou Randovou, poslance Ing. Františka Dědiče, senátora Mgr. Pavla Eyberta, místostarostky paní Mgr. Zuzany Pečmanové, místostarosty pana Jiřího Bartáčka či generálního ředitele Swietelsky stavební s.r.o. Ing. Petra Čížka.

V rámci večera proběhlo hodnocení uplynulé sezóny, která byla úspěšná nejen přímo na stadioně, ale i na poli pořadatelském. O největší úspěchy se postarali právě ocenění závodníci. V kategorii mužů to byl Jiří Smetana, který vybojoval stříbrnou medaili na MS veteránů v italském Riccione v trojskoku mužů nad 40 let. V kategorii atletek byly vyhlášeny dvě závodnice, které shodně překonaly stejný počet krajských rekordů, vybojovaly zlato i stříbro na MČR či oblékly reprezentační dres. Byly to Markéta Mikešová a Simona Havlová. Markéta vybojovala zlato v dálce, sedmiboji, 200m překážek a stříbro v halovém pětiboji či dálce. Simona Havlová vybojovala zlato v běhu na 150m a stříbro v běhu na 60 m. Obě pak byly členkami štafety 4x60m, se kterou pak zvítězily při MČR žactva v Břeclavi se svými oddílovými kolegyněmi Lucií Šetelíkovou a Kristýnou Ptákovou. Shodně se podílely 33 body ve finále MČR družstev starších žákyň, kde táborskému družstvu utekla bronzovou medaile o pouhý 1 bod a stříbro o 3,5 bodu. V kategorii Objev roku byla vyhlášena Marie Vosátková za bronzovou medaili ve skoku o tyči při MČR žactva a překonání krajského rekordu žákyň, který ma nyní hodnotu 300 cm.

Dále byli oceněni tři nejlépe bodující závodníci ligových družstev mužů a žen. V ženách byla nejlépe bodující závodnicí Zdena Müllerová, 2.místo obsadila Lada Studenovská a třetí Klára Markvartová. Mezi muži si cenu pro vítěze odnesl Petr Krch, druhé místo patřilo Radkovi Velátovi a o třetí místo se dělil vedoucí družstva Tomáš Purman a Jakub Pokorný.

V rámci hlavního programu pak bylo poděkováno štafetě starších žákyň na 4x60m, která vyhrála na MČR ve složení Mikešová, Havlová, Šetelíková a Ptáková a může se pyšnit nejlepším loňským klubovým výkonem v celé České republice. Sportovní třídy výborně reprezentovalo družstvo mladších žákyň při Poháru rozhlasu sportovních tříd, když v semifinále v Hodoníně jasně zvítězilo a jenom početní chyba pořadatelů je připravila o možnost startu ve finále této soutěže. Posledním vyhlášeným pak byl Matouš Černý, když z rukou ředitelky ZŠ a MŠ Mikuláše z Husi Mgr. Dany Havlůjové převzal pohár pro nejúspěšnějšího žáka sportovních tříd.

Po vyhlašování proběhla prezentace loga MČR mužů a žen, jehož pořadatelem bude v letošní olympijské sezóně právě náš atletický oddíl ve spolupráci s městem Tábor a Jihočeským krajem. Již nyní se na přípravách této největší atletické události v historii pilně pracuje. Vždyť v Táboře se budou čeští reprezentanti snažit vybojovat nejen cenné kovy, ale i letenky na olympijské hry do Pekingu. Věříme, že Tábor se předvede nejen skvělou organizací, ale hlavně skvělým publikem, které pomůže závodník ukázat na táborském stadionu nejlepší výkony.

Slavnostní část večera pak zakončila svým projevem starostka Ing. Hana Randová, ve kterém poděkovala atletickému oddílu TJ VS Tábor za uspořádaní významných akcí a reprezentaci našeho města.