KP v přespolním běhu

Konal se v Českých Budějovicích a jeho pořadatelem byl atletický oddíl TJ SK Čéčova České Budějovice.
Za táborský oddíl zde startovalo 12 závodníků. Celkem vybojovali:
6 medailí - 4 zlaté a 2 stříbrné. O první zlatou medaili se postarala v kategorii mladších žákyň Lucie Kříková, která s přehledem vyhrála závod na 1 km v kvalitním čase 3:43. Druhou zlatou medaili pak přidal mezi dorostenci Tomáš Chýška, když 3 600 m dlouhou trať zvládl v čase 14:51. V kategorii dorostenek a juniorů obsadili táborští první dvě místa. V dorostenkách zvítězila po výborném výkonu na trati 2 700 m Adéla Markvartová před Lenkou Vaňkovou výkonem 10:29. Lenka Vaňková doběhla do cíle v čase 11:19. V juniorech od začátku vedl Vojtěch Krejčí, který si i do cíle doběhl pro vítězství. Výborně běžel Ondřej Chudý, který se po téměř jeden a půl dlouhé závodní odmlce zaviněné zdravotními problémy předvedl skvělý a taktický výkon. Dal si tak v podobě druhého místa hezký dárek k 18.narozeninám, které oslavil o den později.

O víkendu se bude konat v Jablonném nad Orlicí mistrovství České republiky v přespolním běhu. Z táborských se postaví na start v kategorii mladších žákyň Lucie Křížková, v dorostenkách tandem Adéla Markvartová a Lenka Vaňková a v juniorech pak další tandem Vojtěch Krejčí a Ondřej Chudý.