sobotu si v Jablonném nad Orlicí dali dostaveníčko čeští běžci
a běžkyně, aby se utkali o republikové tituly v přespolním běhu.
Toto mistrovství bylo vyjímečné nejen tím, že jako ředitel závodu
tím, že mistrovství bylo vypsáno i pro kategorie mladšího žactva.

Mladší žákyně zahájily program sobotního mistrovství a v 11 hod.
vyběhly na náročnou travnatou trať ve skiareálu Malák. Trať byla
opravdu náročná a důkladně prověřila připravenost a taktiku
závodníků. Na kopcovité trati po měkkém travnatém povrchu rychle
docházely síly.

Jako první se postavila z táborských běžců Lucie Křížková, která před týdnem vyhrála v Českých Budějovicích krajský titul. Po 500m probíhala do druhého okruhu na 14.místě a díky stupňovanému závěru závodu se propracovala na skvělé konečné 5.místo. Na bronzovou příčku chybělo Lucce pouhých osm vteřin. Lucka však v této kategorii bude moci závodit ještě příští rok a tak budeme sledovat její výkonnostní vývoj.

V kategorii dorostenek běžely 3 km dlouhý závod Lenka Vaňková a Adéla Markvartová. Lépe si s tratí poradila Lenka Vaňková, která doběhla na 19.místě. Adéla Markvartová prokázala velkou bojovnost a i přes velké vyčerpání doběhla do cíle na 27.místě.

Na juniory čekala trať 6 km. Na tuto trať vyběhli Vojtěch Krejčí a Ondřej Chudý. Oba běžci běželi dobře takticky. Vojtěch Krejčí doběhl na 24.místě a Ondřej Chudý na 28.místě. Celého mistrovství se zúčastnilo téměř 400 běžců a kompletní česká špička. Počasí bylo pro pořadatele i závodníky příznivé a díky dobře přehledné trati i divácky zajímavé.

mladší žákyně: 1,5 km
5. Lucie Křížková 5:44