Táborská družstva úspěšně vstoupila do sezóny

Táborská družstva vstoupila v rámci úvodního kola společného krajského přeboru družstev Jihočeského kraje a Vysočiny v Táboře do letní sezóny. Kromě vítězství družstev starších žákyň, dorostenek a druhého místa družstva dorostenců, se řada závodníků blýskla skvělými výkony.

Tři osobní rekordy si na domácím stadionu udělala Lucie Šetelíková. Po vítězství v závodě na 100m překážek v čase 15,67, hodu oštěpem 24,31m si připsala nejlepší výkon sobotních závodů. Ve skoku dalekém si o 55 cm zlepšila osobní rekord na 539 cm, což kromě vítězství znamená i skvělé 2.místo v letošních žákovských tabulkách. O další velmi kvalitní výkon se postarala Karolína Koubová, která si o 11 cm zlepšila osobní rekord a překonala laťku na 158cm. Za ní skončila na 2.místě v osobním rekordu 155 cm další táborská závodnice Nikola Černá. Ta si ještě připsala osobní rekord a vítězství na 100m překážek - 16,07 a i v závodě na 300m - 43,42. Dvě vítězství a jedno třetí místo vybojovala Katka Kmentová. V sólo závodě na 800m doběhla v kvalitním výkonu 2:33,08, ve skoku o tyči skočila 230 cm a v oštěpu pak třetí místo hodem 21,85. Družstvo starších žákyň zvítězilo se ziskem 229 bodů a na druhém místě nechalo za sebou o téměř 85 bodů SK Čéčovu České Budějovice. Třetí místo patří Nové Bystřici se ziskem 77,5 bodů.

Družsvo dorostenek bylo oslabeno o Simonu Havlovou, která po nemoci nestartovala, dále pak o běžkyně Adélu Markvartovou a Terezu Keprtovou, které běžely za družstvo Gymnázia Pierra de Coubertina juniorskou maratonskou štafetu  rámci Volkswagen Prague Marathon 2008. o nejvíce bodů se tak postarala Markéta Mikešová, která po dvou vítězstvích přidala 4.místo v hodu oštěpem. Z vítězství se radovala při premiéře dorosteneckých 100m překážek v čase 15,60 a v její parádní disciplíně skoku dalekém, kde ze zkráceného rozběhu a s nedošlapy skočila 535 cm. V oštěpu hodila solidních 28,88 m a je to její druhý absolutně nejdelší hod. Z vítězství se radovaly i Lenka Vaňková v běhu na 1500 m překážek, Hana Zabloudilová ve výšce a Eliška Hnojnová ve skoku o tyči. Dorostenky tak skončily na druhém místě za Novou Včelnicí se ziskem 51 bodů. Třetí místo patří Sokolu České Budějovice.

Dorostenci dlouho bojovali o vítězství s družstvem Sokola České Budějovice. Nakonec se dorostenci umístili na 1.místě se ziskem 163,5 bodů.  Dvě vítězství patří Matoušovi Černému v hodu oštěpem - 40,37 m a skoku o tyči - 300 cm. Tři druhá místa vybojoval Richard Škoda ve vrhu koulí - 12,48 m, skoku o tyči 280 cm a hodu kladivem - 25,90m. Jaroslav Drda obsadil druhé místo ve skoku vysokém - 180 cm, třetí místa v běhu na 400 m - 52,29 - osobní rekord a skoku dalekém - 572 cm. Sprinterský talent potvrdil v běhu na 100m Ondřej Minich, když tuto trať zaběhl za 11,82 - 4.místo. Při premiéře běhu na 400m si v sólo závodě ve druhém běhu doběhl pro výborný čas a osobní rekord 53,58 - 5.místo. Je škoda, že svůj talent zatím nerozvíjí pravidelným tréninkem.

V neděli se konalo ve Veselí nad Lužnicí 1.kolo KPD mladšího žactva tzv. "táborské" skupiny. Družstvo mladších žákyň s velkým náskokem zvítězilo a žáci skončili na 2.místě za Novou Včelnicí. Bližší informace z tohoto závodu budou zveřejněny po obdržení oficiálních výsledků. Za zmínku stojí dva osobní rekordy Denisy Chládkové ve skoku dalekém 506cm a 19,98 v běhu na 150m, kde poprvé pokořila dvacetivteřinovou hranici. Z vítězství se radovala i Lucie Křížková v běhu na 1500m, která při dubnovém mistrovství České republiky v přespolním běhu dokázala výborným 5.místem, že patří k nejlepším běžkyním této kategorie v České republice.