Stalo se

Co se stalo, co se děje a co se chystá...

Petr Havelka vybojoval stříbrnou medaili na MČR v maratonu

V rámci Volkswagen Prague Marathon 2008 se běželo i o mistrovské tituly. Poprvé měl táborský oddíl v tomto závodě zastoupení a hned z toho byla výborná stříbrná medaile. Zasloužil se o ní Petr Havelka, který na jaře přestoupil do táborského oddílu a po výborném umístění na nedávném mistrovství ČR v půlmaratonu v Pardubicích, zaběhl jeden z jeho nejlepších časů na této nejdelší běžecké trati.

Závod rozběhl velmi rovnoměrně a až do 30.km běžel po 3:27 min. / km. Posledních 12 km pak po 3:30 min. / km a to je skvěle rozvržené tempo a vynikající zvládnutí taktiky závodu. Výsledný čas 2:28:19 je zároveň nejlepším výkonem ve veteránské kategorii mužů 35 - 40 let a hlavně výborné celkové 18.místo z téměř 3000 závodníků, kteří doběhli do cíle.  Pro mistrovský titul so doběhl Róbert Štefko z AK Kroměříž v čase 2:23:53.

Pro táborskou atletiku je to letos již druhá medaile z mistrovství České republiky. V halové sezóně se o ní zasloužila na dorosteneckém šampionátu Simona Havlová bronzem v závodě na 200m a nyní Petr Havelka v maratonu. Petr se však chystá letos běžet i na mistrovství Evropy veteránů v Lublani a tak se budeme těšit na jeho výkony v letošní sezóně, kde bude v ligovém družstvu táborských mužů vytrvaleckou oporou a určitě budeme rádi, když se při táborském MČR představí domácím divákům v závodě na 10 km.