Zlatá štafeta žákyň, bronz Chládkové a Šetelíkové

Jako poslední se utkali o republikové tituly žáci a žákyně. Letošním pořadatelem MČR byl atletický oddíl TJ TŽ Třinec a i ve velmi chladném a větrném počasí se táborským atletkám podařilo rozšířit letošní velmi bohatou medailovou sbírku.

O první medaili se postarala ve finále 100m překážek Lucie Šetelíková, kde si nejen výrazně vylepšila letošní osobní rekord, ale i se přiblížila ke krajskému rekordu. Za výkon 14,74 získala bronzovou medaili a k vícebojařskému titulu z MČR ve vícebojích v Houštce přidala další cenný kov.

Ve štafetě na 4x60m nastupovaly táborské žákyně v roli obhájců zlaté medaile z minulého roku. Z loňského kvarteta Mikešová, Havlová, Ptáková a Šetelíková startovala pouze Lucie Šetelíková. Spolu s Jitkou Šoukalovou, Nikolou Černou a Denisou Chládkovou nejen titul obhájily, ale vytvořily i nový krajský rekord a jako první kvartet pokořilo hranici 30 vteřin. Nový krajský rekord má nyní hodnotu 29,95.

V soutěži dálkařek startovaly obě táborské naděje Lucie Šetelíková a Denisa Chládková. Denisa Chládková, letos ještě mladší žákyně, hned v prvním pokusu dolétla na úžasných 546 cm a o 17 cm si vylepšila osobní rekord a i krajský rekord mladších žákyň. I další pokusy byly velmi nadějné. Denisa měla shodný výkon s druhou Nestrašilovou a tak o stříbrné medaili rozhodoval druhý nejlepší výkon. Ten měla Denisa o 3 cm kratší a tak získala v celkovém pořadí bronzovou medaili. Lucie Šetelíková se potýkala s technickými problémy, ale v závěru soutěže prokázala velkou bojovnost a dokázala se probojovat na 4.místo s výkonem 534 cm. Velmi dobré byly poslední pokusy, bohužel s malým přešlapem, kterými velmi znervózňovala vedoucí závodnici Rappovou z Jablonce.

Dařilo se i ostatním táborským závodnicím. Na svém prvním mistrovství se podařilo Karolíně Koubové atakovat i svůj osobní rekord, který sice odolal, ale 156 cm jí vyneslo vynikající 6.místo. V hodu oštěpem se Nikole Černé nepodařilo zopakovat výkon z minulého týdne a skončila před branami finále na 10.místě za hod 29,96m. Nový osobní rekord si z mistrovství odváží i Jitka Šoukalová v běhu na 60m časem 8,29 a Zlata Zimmermannová v běhu na 300m časem 44,08.

Ve štafetě 3 x 300m startovaly dvě táborské štafety. Štafeta „A“ ve složení Kmentová, Chládková a Zimmermannová skočnily na 7.místě a štafeta „B“ ve složení Černá, Křemenová a Turánská na 11.místě.

O víkendu se koná v Olomouci mezistátní utkání žactva a do reprezentačního výběru byly nominovány Lucie Šetelíková na 100 m překážek a dálku, Denisa Chládková na dálku a vítězná štafeta 4x60m.