Fantastické zlepšení Miroslava Hrubého ve výšce

V sobotu se konal jihočeský krajský přebor v atletické hale na Strahově a jeho pořadatelem byl táborský oddíl. Do závodu zasáhla velká řada táborských závodníků a výrazně se jim podařilo promluvit do letošních průběžných halových tabulek.

O největší překvapení a skoro šok se postaral Miroslav Hrubý, který ještě v minulém roce startoval v žákovské kategorii a sezónu zakončil ve skoku vysokém s osobním rekordem 175 cm. V nové sezóně svěřenec trenéra Romana Béma předvedl fantastické zlepšení o 19cm a skončil mezi muži na 2.místě v novém osobním rekordu 194 cm. Tento výkon ho zařadil na druhé místo v průběžných českých tabulkách mezi dorostenci.

Tři osobní rekordy si vytvořila Denisa Chládková. V závodě na 60m si v rozběhu zaběhla osobní rekord 8,23, ale ve finále pro potíže se stehnem nestartovala, aby nedošlo ke svalovému zranění. Ve výšce si vytvořila další osobní rekord a za výkon 158 cm jí patřilo celkově druhé místo mezi ženami. V kouli si testovala formu pro halové mistrovství ČR ve vícebojích, které jí čeká v pátek 6.února. Výkon 8,23m jí dává dobrou výchozí pozici pro absolvování kvalitního víceboje.

Vítězství a druhé místo si z Prahy odvezla Simona Havlová. V běhu na 60m obsadila druhé místo v čase 7,99, ale v závodě na 200m již bezpečně zvítězila v nejlepším osobním halovém výkonu 25,85 a bezpečně vede průběžné české halové tabulky dorostenek.

Velmi dobře vstoupil do halové sezóny Michal Jarolím, když kromě vítězství v závodě na 800m si zaběhl kvalitní osobní rekord 1:56,66. V závodě na 1500m již byla znát únava z předchozího závodu na 800m, ale i tak uhájil třetí místo. Spolu s Michalem absolvoval závod na 800m další táborský závodník, Jaroslav Drda, který doběhl na 2.místě a rovněž v osobním rekordu 2:03,01.

Kateřina Rajmová vstoupila do halové sezóny již před týdnem na mezinárodním mítinku v Luxemburgu, kde si zaběhla osobní rekord 8,85. Na Strahově absolvovala tedy již druhý halový start. Vzhledem k tomu, že den před závodem měla svůj maturitní ples a závod se podařilo odstartovat až na třetí pokus, byla Katka i její trenér a otec v jedné osobě s výkonem 8,92 spokojeni.

Václav Gabriel potvrdil dobrou formu a v závodě na 60m, doběhl na druhém místě a k tomu i v osobním rekordu 7,16. Skvělý návrat na dráhu předvedl Roman Flaška, který byl nucen v minulém roce druhou polovinu sezóny z důvodu zlomeniny nohy vynechat. Do té doby bylo jeho osobní maximum 51,75, ale v hale stlačil toto maximum až na úctyhodných 50,67. V letní sezóně se budeme jistě těšit na štafetu 4x400m, kde bude Roman společně s dalšími táborskými čtvrtkaři Markem Vítou, Michalem Jarolímem a Markem Hrubým atakovat již letitý krajský rekord.

V tomto týdnu se představí táborští závodníci na závodech atletických přípravek v Českých Budějovicích, kde bude startovat téměř 20 našich závodníků. V pátek pak ještě proběhne slavnostní vyhlášení nejlepších jihočeských atletů za rok 2008, kde bude vyhlášeno i několik táborských závodníků.