Lucie Křížková mistryní ČR v přespolním běhu

Hostitelem 41. mistrovství České republiky v přespolním běhu byla západočeská Hluboká, kterého se zúčastnilo přes 300 závodníků. Jenom jedna závodnice však byla z Tábora. Lucie Křížková startovala v nejmladší kategorii mladších žákyň a čekala ji trať 1 500 m. Kromě Lucky byli původně přihlášeni i Ondřej Chudý a Lenka Vaňková, ale ze zdravotních důvodů do republikových bojů nezasáhli. Lucie Křížková již v minulém roce na mistrovství v přespolním běhu startovala a skončila na 5.místě. O stupínek lépe se jí vedlo letos při halovém mistrovství. Vše si tak vynahradila při crossovém mistrovství.

Od začátku se držela čelní skupiny. Zhruba po 500 m získala hodonínská Korvasová asi 10 m náskok, který si držela ještě 200 m před cílem. Lucie drtivým finišem nejen, že náskok smazala, ale do cíle si doběhla s dvou vteřinovým náskokem pro svoji první republikovou medaili a hned zlatou. Na třetím místě doběhla Stránská z České Třebové. Lucie Křížková tak rozšířila táborskou zlatou sbírku z mistrovství ČR v této sezóně na 3. Ty předchozí pro táborskou atletiku získaly Denisa Chládková ve víceboji a Simona Havlová v běhu na 60 m dorostenek. Stříbra pak přidaly ještě Markéta Mikešová v dálce dorostenek a štafeta 4x200 m ve složení Šoukalová, Mikešová, Šetelíková a Havlová. Tuto sobotu zakončí první část atletické sezóny krajský přebor v přespolním běhu, který se uskuteční i za početné účasti táborských závodníků. Na startu se s největší pravděpodobností postaví i čerstvá mistryně ČR v přespolním běhu Lucie Křížková.