Třetí kolo I.ligy dobře pro obě družstva

Třetí ligové dějství letošní I.ligy mužů a žen se odehrálo v pražské Stromovce na stadionu PSK Olymp Praha. Poněkud netradiční prázdninový termín se poznamenal na účasti v tomto kole. Absence se nevyhla ani táborským družstvům. V mužích citelně chyběl dálkař a trojskokan Jaroslav Voves a kvůli zdravotním obtížím absolvoval Marek Hrubý pouze jeden start. V družstvu žen chyběla zase vrhačská opora Martina Drábíková, či běžkyně Lenka Vaňková, dálkařka Anna Švecová. Na druhou stranu nastoupila řada závodnic i přes zdravotní handicapy – Kateřina Rajmová, Lada Studenovská a další, aby družstvu pomohly a pokusily se tak posunout v průběžném pořadí. To se podařilo a družstvo mužů si i přes velkou marodku udrželo svoje dobré postavení na celkovém třetím místě , což zaručuje vyhnutí se podzimní baráži o udržení a tím pádem setrvání v I.lize i v příštím roce. Družstvo žen se rovněž výrazně posunulo a průběžné 5.místo dává stejné vyhlídky jako táborským mužům. Musí však ve  4.kole porazit družstvo Sokola České Budějovice a zopakovat minimálně 5.místo.
Z vítězství ve třetím kole se mohly radovat Monika Mrusová v závodě na 400m překážek – 66,16 a Lada Studenovská v hodu oštěpem – 38,61m. Druhá místa obsadili: Štěpán Pobuda na 400m překážek – 55,18, Kateřina Rajmová v závodě na 100 m překážek – 14,88, Lucie Šetelíková v běhu na 200m – 25,66, štafety žen na 4x100m (Černá, Havlová, Rajmová, Pražáková) – 49,91 a mužů na 4x400 m (Minich, Drda, Víta, Flaška) – 3:29,23. Třetí místa vybojovali Lucie Šetelíková na 100 m překážek – 15,22, Marek Hrubý v běhu na 400m – 49,41, štafeta žen na 4x400m (Černá, Pražáková, Studenovská, Brusová) – 4:07,92.  Za zmínku stojí jistě i pokoření padesátivteřinové hranice na 400 m, kdy poprvé v životě ji prolomil Roman Flaška a časem 49,57 obsadil 4.místo a Marek Víta, který se již pod tuto hranici dříve několikrát dostal, zaběhl svůj nejlepší výkon sezóny a časem 49,77 obsadil 5.místo.
Nejvíce bodů přidali za družstvo mužů Štěpán Pobuda – celkem 14 bodů, když po druhém místě na 400m překážek vybojoval i 6.místo na 110 m překážek. Mezi ženami přinesla celkem 23 bodů Lada Studenovská za vítězství v oštěpu, 4.místo v běhu na 400m, 8.místo ve vrhu koulí a byla i členkou bronzové štafety na 4x400m.
Nyní bude probíhat krátké přípravné období na podzimní část sezóny, kterou táborští odstartují na domácím stadionu v sobotu 8.srpna v rámci 48. ročníku Velké ceny Tábora a jubilejního 5.ročníku Memoriálu Ing. Jana Pána v běhu na 800 m.