Stalo se

Co se stalo, co se děje a co se chystá...

Rozhodující 4.kolo ligy

I v druhém roce, co startují táborští muži a ženy v první lize, se podařilo ve čtyřech kolech si zajistit účast v této soutěži bez prolínacích bojů. Muži se dostali dokonce na pomyslnou bednu, když obsadili za vítěznou Starou Boleslaví a druhými Domažlicemi skvělé třetí místo. Je to největší úspěch družstva mužů, u kterého v letošním roce jako lodivodi působili Tomáš Purman a Jiří Kadlec.

V závěrečném kole, které poznamenala neúčast řady klíčových závodníků ze zdravotních důvodů - Voves, Klečák, Purman - se podařilo průběžné čtvrté místo ještě vylepšit na konečné třetí místo. Z individuálních vítězství se radovali Jiří Smetana v trojskoku a Radomír Soukup v běhu na 5 000m. Radost však udělal "Áčková" štafeta na 4x400m ve složení Pobuda, Jarolím, Flaška a Marek Hrubý, která si připsala plný bodový zisk za vítězství v čase 3:25,47.  Druhé místo obsadil Václav Gabriel ve skoku dalekém - 652 cm. Třetí místa patřila Štěpánovi Pobudovi na 110 m překážek - 16,12, Miroslavu Hrubému ve skoku vysokém - 188 cm, Václavu Gabrielovi ve skoku o tyči - 443 cm a štafetě 4x100m ve složení Gabriel, Urban, Flaška a  Marek Hrubý  - 43,77. Celkem ve čtvrtém kole táborští závodníci nasbírali 133 bodů a patřila jim v tomto posledním kole 4. příčka.

Ani družstvo žen se nesešlo v kompletní sestavě. Citelně chyběla zraněná Kateřina Rajmová a ze studijních důvodů se nezúčastnila Martina Drábíková. Řada závodnic nastoupila se zraněním, aby odvrátily hrozbu barážového kola. S o to větším nasazením nastoupily všechny táborské závodnice a potěšilo i povzbuzování zraněných závodnic, které s týmem k rozhodujícímu kolu do Staré Boleslavi přijely. Z vítězství se radovala Monika Brusová v běhu na 400 m překážek - 65,66. Druhé místo obsadila v hodu oštěpem Lada Studenovská - 39,70m. Třetí místa patřila Denise Chládkové ve skoku vysokém - 160 cm, Lucii Šetelíkové v běhu na 200 m - 26,24 a štafetě 4x400m ve složení Turánská, Studenovská, Pražáková a Brusová. Smůlu si vybrala štafeta 4x100m, kterou zbrzdil pád štafetového kolíku na druhé předávce, ale i přes tuto kolizi štafeta doběhla a získala i jeden bod za 10.místo. Závěr soutěže byl velmi dramatický, protože o sestup do baráže se rozhodovalo mezi Českými Budějovicemi a právě Táborem. Rozhodující bylo právě toto čtvrté kolo, protože po třech kolech měla obě družstva stejný počet hlavních bodů. Celý závod bylo průběžné pořadí velmi těsné, ale nakonec se podařilo táborským atletkám svým soupěřkám v závěrečných disciplínách bodově odskočit a s náskokem 14,5 bodu si zajistit přímo start v této soutěži v dalším roce. Ve čtvrtém kole obsadily táborské závodnice 4.místo a celkově jim patří 5.místo, které z minulého roku obhajovaly. V posledním kole nejlépe bodovaly Lada Studenovská s 19 body, Denisa Chládková 15 bodů a Monika Brusová 14 bodů. Ve všech 4 kolech nejvíce bodů nasbírala Lucie Šetelíková - 52,75 b., druhé místo obadila Lada Studenovská se 46 body a třetí místo za 38,25 b. patří Monice Brusové.

Všem závodnicím a závodníkům, jejich trenérům, vedoucím družstev, ale i fan clubu, který byl složen ze zraněných závodníků a závodnic, patří velká gratulace za konečná umístění, dobrou reprezentaci táborské atletiky, za velkou bojovnost a dobrou partu. Přejeme si, aby se v příštím ligovém roce táborským družstvům více vyhýbaly zdravotní problémy a zranění, mohla se tak na závodech sejít vždy v té nejsilnější možné sestavě a zaútočit na ještě lepší umístění.