Táborský atletický víkend

O tomto víkendu měli táborští závodníci i organizátoři velmi nabito. V sobotu se na stadionu Míru konalo finále krajského přeboru družstev staršího žactva, dorostu a juniorů. Na startu byla tři táborská družstva - starší žáci a žákyně a dorostenky. Všechna družstva v letošním ročníku krajského přeboru zvítězila a zajistila si postup do semifinále Mistrovství České republiky družstev. Starší žáci a žákyně odcestují do Karlových Varů, dorostenky do Prahy. Právě dorostenky budou odjíždět k semifinálovým bojům s cílem postoupit do finále MČR družstev, které se bude konat na domácím stadionu v Táboře 3.10. Starší žáci měli letos soutěž pouze dvoukolovou a v obou kolech své soupeře z Bechyně porazili. Žákyně byly oslabeny o reprezentantky a to mělo za následek 3.místo v tomto kolo. Celkově však díky vyššímu počtu pomocných bodů porazily družstvo z Nové Bystřice. Dvě vítězství a dva osobní rekordy si vytvořila Michaela Křemenová - svěřenkyně Tomáše Purmana. V kouli si zlepšila osobní rekord o půl metru na 10,88 m a v kladivu má pak nový osobní rekord hodnotu 27,08 m. V dálce k tomu přidala ještě 2.místo za skok 481 cm. Podobný kousek se povedl i její tréninkové kolegyni Nikole Černé. Ta si zlepšila osobní rekord v běhu na 200m na 27,18 a v dálce na 508 cm.
V sobotu pak startoval kvartet Denisa Chládková, Jitka Šoukalová, Monika Mašková a Lucie Křížková v reprezentačních dresech na mezistátním utkání do 15 let ve slovenské Trnavě. Denisa Chládková potvrdila výkonnost z minulého týdne, kdy na MČR žactva skočila ve výšce 162 cm. Tento výkon předvedla i v Trnavě a opět to bylo třetí místo. Štafeta na 4x60m skončila v čase 30,89 na třetím místě a škoda, že předávky nebyly úplně vydařené.
Stejně jako v sobotu, i v neděli se bojovalo na dvou atletických frontách. Na domácím stadionu se konal již desátý ročník Memoriálu Ing. Zbyňka Šourka ve skoku vysokém. Za ideálního počasí se ve výškařském sektoru představila velká řada skokanek a skokanů. Za hudebního doprovodu skupiny Pittband, kde za bicími seděl táborský trojskokan Jiří Smetana, a za nádherného slunečného počasí se skokani nenechali zahanbit. Mezi ženami byla na startu letošní česká "dvojka" Oldřiška Marešová. Ta překonala 180 cm a jasně zvítězila.  Na druhém místě byla se 161 cm závodnice pražské Dukly Věra Zedníková. Třetí místo obsadila za 156 cm Denisa Chládková, která si během víkendu zaskákala ve výškařském sektoru dvakrát. Mezi muži se představila i dvojice polských skokanů Adrian Swidersky a Bartosz Krocz, který skončil mezi dvanácti skokani v soutěži s 210 cm na druhém místě. Třetí místo obsadil za 206 cm David Kovalský z Plzně. Z vítězství se radoval David Šutera z Dukly Praha rovněž za překonání 210 cm, když tuto výšku překonal na první pokus. Z táborských skokanů se představil Miroslav Hrubý, který obsadil za 191 cm 12.místo, což dokazuje vysokou úroveň startujících. Milan Kiss obsadil celkové 13.místo, když si při tomto závodě vylepšil osobní rekord na 181 cm. Na startu nechyběla ani výškařská legenda a patron výškařského závodu Jaroslav Lorenc. Ve svých 56 letech překonal stredlem 176 cm.
V Soběslavi se konal i krajský přebor mladšího žactva ve vícebojích. Z táborské výpravy se nejlépe umístil Michal Mácha na 4.místě. V žákyních skončila na 12.místě Kristýna Klejnová, na 15.místě pak Barbora Macková, na 17.místě Veronika Vašíčková a 19.skončila Šárka Krejčířová.
V nové funkci odcestoval do maďarska na mezistátní utkání do 22 let táborský trenér Tomáš Purman. Ten od poloviny září nastoupil na Český atletický svaz jako zástupce nového šéftrenéra Tomáše Dvořáka. Na jeho táborský post vedoucího trenéra sportovního střediska tak nastoupil Tomáš Slavata.
Ani v příštím týdnu se nebudou táborští závodníci nudit. V sobotu je čekají semifinále MČR družstev, na start MČR v silničním běhu, tradičních Běchovic, se postaví táborský vytrvalec Petr Havelka. V neděli pak budou v Českých Budějovicích bojovat o medaile ve finále krajského přeboru družstev družstva táborských mladších žákyň a žáků.