Mladší žákyně vítězně, mladší žáci druzí

V neděli 27.9. se konalo na stadionu Sokola České Budějovice finále krajského přeboru mladšího žactva. Do finále vstupovaly v roli favoritek táborské závodnice, naši žáci obhájili průběžné druhé místo před družstvy Sokola České Budějovice a SK Čéčova České Budějovice.
Monika Mašková a Lucie Křížková nastoupily do závodu po sobotním startu v Karlových Varech a byly bodově nejúspěšnějšími závodnicemi. Obě získaly dvě individuální vítězství a spolu s Miluškou Hanslovou pak zvítězily ve štafetě 3x300m a to v novém krajském rekordu 2:20,05. Ten starý držela štafeta SK Čéčova z roku 1997 výkonem 2:22,9. Monika Mašková zvítězila v běhu na 60m-8,39 a ve skoku dalekém-468cm. Lucie Křížková pak zvítězila v běhu na 150m - 20,81 a v běhu na 800m - 2:40,97. Miluška Hanslová přidala dvě druhá místa. Ve skoku dalekém skočila 452cm a ve výšce pak nový osobní rekord 150 cm. Vítězství a rovněž osobní rekord ve výšce si z Českých Budějovic odváží Zuzana Vojtěchová, která skočila rovněž 150 cm. Druhé místo získala Kristýna Klejnová v běhu na 800 m v čase 2:47,75, což je její nový osobní rekord. Kvartet Ďurechová, Nováková, Vojtěchová, Vokounová  obsadila ve štafetě 4x60m pěkné druhé místo. Třetí místo v běhu na 60 m patří Kristýně Vrkočové za výkon 8,89. Vítězství si družstvo táborských žákyň vybojovalo před Novou Včelnicí s náskokem téměř 40 bodů. Třetí místo obsadily mladší žákyně z SK Čéčova České Budějovice.
O jediné vítězství mezi žáky se postaral David Vondryska v běhu na 1500m výkonem 5:13,34. Dvě druhá místa vybojoval Michal Mácha na 60m překážek - 10,79 a ve skoku dalekém - 465cm. V běhu na 150m pak přidal i třetí místo za výkon 20,92. Druhé a dvě třetí místa získal ve sprinterských disciplínách na 60m a 150m  a skoku dalekém Michal Urban. Na nejkratším sprintu doběhl v čase 8,40 na druhém místě, v běhu na 150m třetí za čas 20,70 a ve skoku dalekém rovněž třetí za výkon 435 cm. Na druhém místě doběhla i štafeta žáků na 4x60m ve složení Prenaj, Vodryska, Vosátka, Zadražil v čase 37,04. Celkově získali táborští mladší žáci na celkově druhém místě v letošnímk krajském přeboru družstev mladších žáků. Z vítězství se radovalo družstvo Nové Včelnice.
Finále KPD mladšího žactva uzavřelo letošní soutěž v krajských přeborech družstev, ve kterých družstva dorostenek, starších žáků, starších žákyň a mladších žákyň získala zlaté medaile a mladší žáci vybojovali stříbrné medaile. Všem závodníků a vedoucím patří velké poděkování za předvedené výkony v letošní sezóně a výbornou reprezentaci táborské atletiky.