Táborské atletky vyhrály semifinále Mistrovství České republiky družstev a slaví postup

O uplynulém víkendu se na stadionu pražské Slavie konalo semifinále Mistrovství České republiky družstev dorostenců a dorostenek v atletice. Táborské atletky ukázaly, že královna sportu není vždy individuálním sportem. Každá závodnice bojovala pro tým, kterému je odměnou postup do finále. V nejširší republikové konkurenci se tak mohou předvést na domácím stadionu v Táboře.
Jako první nastoupily k soutěži tyčkařky. Na 2. místě skončila Jiroutová -295cm, na 3. místě Hoffmannová – 280cm a na 8. místě Pincová – 240cm. Získaly 19,5 bodu, což byl pro táborské družstvo třetí nejvyšší přísun bodů z jednotlivých disciplín.
Největší úder soupeřkám zasadily sprinterky Orctová, Šoukalová, Havlová a Makovcová na stometrové trati. Celkově jim ukradly 22 bodů.
Osobní rekordy si připsaly: M. Orctová na 200m - 25.84, Šoukalová 13.09 a Makovcová 13.40 – obě na 100 m, Turánská 62.60 a Zimmermannová 63.76 – obě na 400 m, Černá 100m př. - 15.73, Šetelíková v kouli 11.30m.
Hodně zabojovala Monika Pincová. Nikdy před tím neběžela 3000m, ale když zjistila, že
Táboračkám chybí závodnice na téhle trati, tak pro tým nastoupila.
Smůlu si vybrala táborská štafeta A na 4x100 m. V prvním běhu měla náskok tak 20 m, ale sprinterky si mezi druhou a třetí předávkou nepředaly kolík. Výpadek ale nahradila druhá štafeta v B běhu. Pořadatelé přidělili Hoffmannové, Brusové, Zimmermannové a Makovcové sedmou dráhu, svůj běh přesto vyhrály a celkově skončily na druhém místě.
Při štafetách na 4x400m stálo celé družstvo za cílem a povzbuzovalo. V A běhu nastoupily Brusová, Zimmermannová, Turánská a Fuhrerová, vyhrály v čase 4:12,98 a porazily i Jablonec, který na republice jednotlivců získal titul. Ve svém běhu zvítězila i štafeta B a celkově se vyhoupla na třetí místo.

K soutěži nastoupilo 22 dorostenek a je neuvěřitelné, že všem dvaadvaceti holkám se podařilo bodovat a pomoci tak družstvu k postupu.