Mistrovství světa Hawai 2009

Aloha všem!

Plavání pro mne bylo náročné. Díky nedávné operaci klíční kosti a faktu, že samotná kost mi moc nedovolovala plavat technicky, byl souboj s dalšími 550 lidmi u každé bóje velice pestrým zážitkem.po plavaní jsem byl na 322 místě.

Na kole už to bylo lepší. Díky 12km stoupání jsem se prokousal o 170 pozic vpřed a tím jsem se dostal při příjezdu do depa na 150 pozici. Jel jsem s respektem vzhledem k převýšení 1650m na 32km a teplotě okolo 40 stupňů ve stínu. Ve sjezdech se ozývala má klíční kost, která mi nedovolila jet na 100%. Také jsem šetřil síly na běh, ale? Na běhu mne dostaly křeče. Nebyl jsem ani schopen jít. Díky tomu jsem protrpěl celý běh a začal ztrácet své postavení, kde jsem se dokázal propracovávat do první 100.  Kdyby nepřišly svalové problémy tak věřím, že bych bojoval a snažil se o ještě lepší výsledek než 13. místo ve své kategorii a hlavně v celkovém pořadí.

Se zdravotními problémy, které mne potkaly těsně před nominačním závodem (evropský pohár Německo 26.místo a 6 v kategorii) na MS jsem očekával výsledek do 16. místa ve své kategorii, což se mi podařilo až na celkové pořadí. Zvládl jsem samotný závod a je to má velká zkušenost, která mi pomůže se lépe připravit na sezonu 2010 a bojovat o co nejvyšší posty. Tím, že jsem se spojil a společně odjel na MS s jedním špičkovým Xterra teamem AD-Pemap  kde jeden ze závodníku Jíří Klímá získal 5. místo, dál očekávám, že mi společný trénink pomůže k ještě lepším výsledkům.

Byl to opravdu očistec, ale zvítězil jsem sám nad sebou, za to jsem rád a při faktu, že jsem přiletěl s Čech 3 dny před samotným závodem, po 30 hodinové cestě. Moc děkuji za podporu - Atletika Tábor, Moderní pětiboj Dukla Praha, sponzorům DKNV, IFER a firmě Author, která mě perfektně vybavila na samotný závod, kde jsem cyklistickou část dojel bez defektu. A hlavně všem lidem, kteří věří za to, v co bojuji.