Páteční Setkání s atlety a vyhlášení nejlepších atletů za rok 2009

Setkání s atlety se stalo již každoroční tradicí a v rámci tohoto společenského večera jsou vyhlašováni nejlepší táborští závodníci za uplynulou sezónu. První toto setkání se konalo v roce 1999 v salónku divadelní kavárny Ponte. Několik dalších ročníků se uskutečnilo i v Kulíkově kavárně na Tržním náměstí a v posledních letech se tato akce přesunula do hotelu Relax.

Vyhlašování proběhne v kategoriích Objev roku, Atlet roku a Atletka roku. Do kategorie Objev roku byly za své loňské výsledky nominovány Monika Mašková a Lucie Křížková, které shodně získaly jak mistrovský titul, tak i zvítězily při LODM v Táboře. Do kategorie Atlet roku byli nominováni Marek Hrubý za 6.místo v běhu na 200 m na MČR mužů a žen, Miroslav Hrubý za 4.místo na MČR dorostenců ve výšce a Václav Gabriel za 7.místo na MČR mužů a žen ve skoku o tyči. Nejnabitější je kategorie Atletka roku, kde se rozhodovalo mezi třemi mistryněmi republiky - Havlová, Chládková a Šetelíková, stříbrnou z MČR Mikešovou a pátou z MČR žen v hale Kateřinou Rajmovou. Simona  Havlová byla nominována za 1. a 2.místo na MČR dorostenek v hale, Denisa Chládková za dva republikové tituly z vícebojařských šampionátů spolu s překonaným českým rekordem žákyň v halovém pětiboji, Lucie Šetelíková za vítězství na MČR dorostenek v běhu na 200 m, Markéta Mikešová za stříbrnou medaili ve skoku dalekém na MČR dorostenek v hale a Kateřina Rajmová za již zmíněné 5.místo na MČR žen v hale v běhu na 60 m překážek.

Věříme, že již dvanáctého Setkání s atlety se zúčastní nejen současní závodníci, rozhodčí, trenéři, ale i bývalí atleti a funkcionáři se zástupci partnerů táborské atletiky a zástůpců města. Přejeme všem příjemný večer s ohlédnutím za sezónou 2009 a představením sezóny 2010, kdy opět nebude nouze o velké atletické akce na táborském stadionu Míru.