Stalo se

Co se stalo, co se děje a co se chystá...

Nekonečné peklo v Prachaticích

obr

Dne 19. června 2010 byl na Šumavě odstartován jeden z nejtěžších závodů v terénním triatlonu v Evropě. Skutečnost, že tento závod „Xterra Prachatice 2010 – po ZLATÉ STEZCE“ oficiálně pořádaný v jihočeských Prachaticích bude velmi náročný, se mohli přesvědčit všichni zúčastnění.

První plavecká část probíhala asi 10 km od Prachatic v křišťanovickém rybníce. Toho dne dosahovala teplota vody pouhých 16 °C, a proto byla tato trať asi o třetinu zkrácena. Jaké štěstí pro mě, neboť moje plavecká technika není pořád ideální. Mezi jednotlivci nejlépe doplavali: Petr Cvrček (Brno), a svěřenkyně Markéta Roubalová (Atletika Tábor).

Druhá cyklistická část tentokrát nabídla závodníkům mnohem více extrému než je běžně zvykem na závodech české Xterra Tour, kde se většinou jezdí kratší tratě, které jsou méně technicky náročné. Tento téměř 40 km dlouhý okruh mi připadal jako nekonečné peklo. V ČR jsem nikdy nejel tak náročný závod, při kterém bych bojoval více se samotnou tratí než sám se sebou.

Při poslední části závodu, která byla záměrně naplánovaná jako extrémní běh do vrchu, jsem se v některých úsecích skoro plazil po čtyřech. Jinak celkový dojem ze závodu a tratě je skvělý. Vybojoval jsem 3. místo v elitní kategorii a celkově jsem se umístil na 7. příčce.

Cítím na sobě, že jsem ztratil rychlost v MTB části, kde bylo zapotřebí větší razantnosti a rychlosti. Na druhou stranu díky velkým objemům, které jsem nasadil v tréninku, jsem ztratil rychlost na kratší vzdálenosti, ale zlepšil vytrvalost, kterou potřebuji na závod do Anglie, kde budu bojovat o kvalifikaci na havajského IRONMANA. Ve Špindlerově mlýně, kam pojedu závodit s dětmi z Dětského domova (Písek, Volyně) se v srpnu na Světovém poháru pokusím vybojovat také kvalifikaci na hawajskou Xterru“.