Táborské ženy po třech ligových kolech na 4.místě

Třetí ligové kolo se konalo ve Staré Boleslavi a do bojů zasáhla obě táborská družstva. Zatímco ženy nastupovaly v téměř kompletní sestavě, muži se opět potýkali s malým počtem závodníků.

Dobrou formu si stále udržela Lucie Šetelíková. Ta absolvovala sprintérskou kombinaci 100 m a 200 m . Při své letošní premiéře v běhu na 100 m i přes protivítr -1,2 m/s si zajistila vítězstvím v rozběhu postup do finále. Ve finále sice protivítr byl menší, ale Lucie dokázala nejen zvítězit, ale i vytvořit si nový osobní rekord 12,40. V běhu na 200 m jí pak stačilo na vítězstí 25,30. Vítězný hattrick pak dokázala spolu s Markétou Mikešovou, Kateřinou Rajmovou a Zdeňkou Pražákovou, když zvítězily ve štafetě 4x100 m časem 49,00.

Další vítězství pro táborské barvy připsala Markéta Mikešová ve skoku dalekém. Tentokrát jí stačily pouze dva pokusy a výkon ze druhé série 547 cm. Kvůli bolesti paty pak již další pokusy neabsolvovala. Druhé místo a nový osobní rekord si ze Staré Boleslavi odvezla Zdeňka Pražáková. V soutěži trojskokanek předvedla 11,48 m a může litovat pouze nedošlapů, které ji ošidily o ještě lepší výkon. Pro třetí místo si doběhla v běhu na 100 m překážek Kateřina Rajmová, když na čtvrtém místě doběhla další táborská závodnice Markéta Mikešová. Čtvrté místo a zisk sedmi bodů vybojovala ve skoku vysokém Denisa Chládková. V dálce se musela spokojit pouze s osmým místem. Ve výšce si zlepšila osobní rekord Tereza Brázdová a na jeden centimetr se přiblížila hranici 160 cm.Čtvrté místo obsadila i Lada Studenovská v hodu oštěpem.

V rámci třetího kola I.ligy si některé závodnice vylepšily osobní rekordy. Kromě již zmíněných, je potřeba jmenovat Zlatu Zimmermannovou, když při své premiéře na 400 m překážek předvedla skvělých 68,09. I Michaela Křemenová si zlepšila osobní rekord ve vrhu koulí, když čtyřkilové náčiní poslala na 9,40 m.  Zlepšení si připsala i v hodu kladivem, kde její nový osobní rekord má hodnotu 24,74 m.

Mezi muži prodloužil svoji letošní ligovou neporazitelnost Roman Flaška v běhu na 400 m. Při třetím kole zaběhl tuto trať za 49,25. Na poloviční trati doběhl na druhém místě v čase 22,41. A třetí místo si pak připsal ve štafetě na 4x400 m s Vaškem Gabrielem, Jaroslavem Drdou a Michalem Jarolímem. Dva osobní rekordy si připsal Jaroslav Drda. V běhu na 400 m překážek si ke skvělému času 55,41 přidal i druhé místo. Na hladké čtvrtce pak se přiblížil k hranici padesáti vteřin výkonem 50,91 a to mu i vyneslo čtvrté místo. Stejné místo si za překonání 445 cm ve skoku o tyči připsal i Václav Gabriel. Na pátém místě pak skončil jeho trenér Tomáš Purman, kterému stačilo překonat laťku na 435 cm.

V tomto kole se dařilo i běžcům. Na půlce doběhl na pěkném třetím místě Michal Jarolím, když za druhým zaostal o pouhé dvě setiny. V závodě na 1500 m pokořil Ondřej Chudý poprvé hranici 4:10 a tak jeho osobní rekord je nyní 4:09,98. Marek Novotný zažil svoji steeplařskou premiéru. V závodě na 3000 m překážek doběhl na sedmém místě v čase 10:52,75.  Na pátém místě po překonání 191 cm skončil ve skoku vysokém Jakub Pokorný. Hned za ním skončil další táborský výškař Miroslav Hrubý, když se mu do výsledků zapsalo úspěšných 186 cm. Na 9.místě pak skončil ještě Tomáš Purman za 181 cm.

Ve třetím kole skončilo družstvo žen na 4.místě a muži na 7.místě. Ženám po rovnosti 12 hlavních bodů patří díky většímu zisku pomocných bodů patří po třech kolech 4.místo a dává jim tak záruku na setrvání v I.lize i pro příští rok. Bohužel muži i přes 7.místo jsou stále průběžně na sestupovém 8.místě a boj o baráž se jim tak opět vzdálil. Čtvrté kolo se bude konat 21.srpna v Praze na Slavii. Do té doby čeká táborské závodníky MČR mužů a žen v Třinci a pak hned 7.srpna Swietelsky Velká cena Tábora a Memoriál Ing. Jana Pána, na které srdečně zveme všechny příznivce atletiky, aby se přišli podívat na pěknou atletiku.