Táborské ženy a muži opouštějí po třech letech I.ligu

Po třech letech se obě družstva rozloučila s I.ligou. Muži již od začátku měli pouze teoretickou šanci a po základní části skončili na 8.místě, což znamenalo přímý sestup do II.ligy. Ženy bohužel přišly díky velké marodce v posledním 4.kole o průběžnou 4.příčku a pouhých osm pomocných bodů jim chybělo na 5.místo, které by znamenalo vyhnutí se baráže. V baráži se absence zraněných závodnic rovněž podepsala na celkovém výsledku. Opět chybělo velmi málo, aby si ženy udržely prvoligovou příslušnost i v dalším roce. V baráži o I.ligu skončily na třetím místě, pouhých 5,5 bodu od druhého místa, ze kterého si ještě družstvo Pardubic zajistilo prvoligovou účast pro rok 2011. Všechny závodnice odvedly maximum, aby pro družstvo přinesly potřebné body a někdy i navzdory zdravotním komplikacím. Za jejich velkou snahu a nesmírnou bojovnost jim patří uznání a poděkování za předvedené výkony.

Výbornou formu předvedla v baráži Kateřna Rajmová, když ve všem, v čem nastoupila, zvítězila. Vítězství si připsala v běhu na 100 m překážek, 100 m, 200 m  a byla i členkou vítězné táborské štafety na 4x100 m spolu s Monikou Maškovou, Markétou Mikešovou a Zdeňkou Pražákovou. Druhá místa vybojovaly Markéta Mikešová ve skoku dalekém výkonem 534 cm a Lada Studenovská v hodu oštěpem. Markéta ještě přidala třetí místo v běhu na 400 m překážek a 8.místo ve skoku vysokém. Lada vybojovala dvě osmá místa ve vrhu koulí a v běhu na 400 m a byla členkou bronzové štafety na 4x400 m spolu s Markétou Mikešovou, Adélou Markvartovou a Zdeňkou Pražákovou.

Na třetích místech se umístily Denisa Chládková ve skoku dalekém a Zdeňka Pražáková v trojskoku. Denisa pak skončila na 4.místě ve skoku vysokém. Zdeňka si rovněž připsala 4.místo, když skončila v dálkařské soutěži za Markétou Mikešovou a Denisou Chládkovou. Stejné místo vybojovala v běhu na 1500 m Adéla Markvartová.

Z vítězství se radovalo družstvo pořádajícího Jičína za 175 bodů, druhé místo se ziskem 154,5 bodu si připsalo družstvo Pardubic a táborské družstvo skončilo na 3.místě se 149 body. Zatímco v individuálních soutěžích se táborským závodníkům v letošním roce dařilo, na MČR se podařilo získat řadu zlatých, stříbrných i bronzových medailí, výsledek ligových družstev rozhodně úspěchem není.

V roce 2011 tak budou obě družstva opět závodit spolu, ovšem tedy ve II.lize. Věříme, že se podaří v roce 2012 mít v Táboře opět I.ligu v atletice, kam táborská atletika jednoznačně patří.