Krajský titul pro táborskou přípravku

Letošní premiéra krajského přeboru přípravek v družstvech odstartovala  9. května v Nové Včelnici. Táborskou přípravku reprezentovalo 24 závodníků, kteří byli rozděleni do  smíšených družstev A a B. Hned v prvním kole soutěže se podařilo přípravce Tábor A zvítězit, v druhém kole krajského přeboru se přípravka umístila o pouhé 4 body na krásném druhém místě, ale v celkovém pořadí si stále udržovala vedoucí pozici. Rozhodující soutěž se konala v Táboře na stadionu Míru dne 19. září. Na domácím stadionu zvítězila přípravka Tábora, která třetí kolo vyhrála o 40 bodů nad druhou Novou Včelnicí. V celkovém pořadí tak vyhrál Tábor  na druhém místě se umístilo družstvo Milevska a třetí Nová Včelnice.

V tomto závodě se nejlépe dařilo domácí závodnici Michaele Černé, která vyhrála všechny své tři disciplíny a získala pro své družstvo 33 bodů, ostatní závodníci nezaháleli a také přispěli velkým počtem bodů a zároveň si udělali několik osobních rekordů, ke kterým jim gratulujeme a zároveň chceme všem poděkovat za vzornou účast a reprezentaci táborské atletiky.

Vyhlášení nejlépe bodujících závodníků se uskuteční společně s oznámením vítězů Dětské atletické ligy dne 26. listopadu 2010 na stadionu Míru v tělocvičně.

V letošním roce probíhala současně se soutěží přípravek i soutěž mladšího žactva. Od začátku sváděly mladší žákyně souboje se soupeřkami z SK Čéčova České Budějovice. Našim dívkám se podařilo zvítězit v úvodním kole a své největší konkurentky nechaly za sebou o 13 bodů. Druhé kolo se nám však moc nepodařilo a v průběžném pořadí se ujaly vedení žákyně z SK Čéčova České Budějovice. Rozhodující třetí kolo skončilo vítězstvím budějovického družstva a to i rozhodlo o jejich celkovém vítězství. Našemu družstvu patří druhé místo v letošní soutěži KPD mladších žákyň. Chlapci měli od začátku značné problémy s účastí závodníků této kategorie na závodech. Na to také doplatili a bylo by dobré, kdyby si chlapci vzali ponaučení a zlepšili svou tréninkovou píli a účast na závodech. Díky této nedisciplinovanosti tak družstvo mladších žáků skončilo pod stupni vítězů na 4.místě, což rozhodně nelze považovat za úspěch.