Rekordy a medaile ze žákovského KP v hale

Letošní první halové závody patřily žactvu. Naše táborská výprava byla opravdu velká, závodit  do Prahy na Strahov přijelo 42 atletů.

K vidění byly pěkné výkony a snaha všech se ukázat. A nejen to.  Někteří atleti byli oceněni medailemi.

V mladších žákyních se nejlépe vedlo výškařkám. Po dramatickém souboji nakonec na pokusy získala Lada Doležalová stříbrnou medaili za krásných 140cm, třetí místo Aneta Kosobudová. Na 4. místě skončila Iva Šišková za 135cm.Další medaile nasbíraly mladší žákyně ve vrhu koulí. 2. místo Barbora Kohoutová za 8,34 m, hned za ní Aneta Kosobudová za 7,99 m.

Mladší žák Ondřej Kočvara získal dvě bronzové medaile. Nejdříve v běhu na 800 m a po té si doskočil výkonem 428 cm pro druhou medaili ve skoku dalekém.

Zuzana Vojtěchová vybojovala mezi staršími žákyněmi jednu zlatou medalii ve skoku vysokém a jednu stříbrnou  ve skoku dalekém, kde vyhrála její kolegyně Monika Mašková. Ta přidala i 2. místo v běhu na 60 m.

Trio starších žáků Michal Urban, Michal Mácha a Lukáš Kromka si společně vyběhli ve štafetě 3x300m zlatou medaili. Ale té předcházeli jejich další medailové sbírky. Michal Urban 1. místo na 60m výkonem 7,56, v dálce 2. místo 512 cm a stejné umístění na 150 m 19,83. Lukáš Kromka výkonem 12,04 m ve vrhu koulí vybojoval zlato a bronz přidal z běhu na 60m. Michal Mácha si vyběhl na 60m překážek stříbro a vyskákal ve skoku vysokém bronz.

Společně se žáky odjeli na Strahov i jejich starší kolegyně a kolegové. Chtěli se připravit na sezonu a mimo soutěž se rozskákat. Junior Miroslav Hrubý skočil 197 cm, čímž si vytvořil nový halový osobní rekord. Rovněž nový, ale absolutní rekord, si vytvořila i dorostenka Tereze Brázdová výkonem 161 cm.

Všem gratulujeme a děkujeme  za vzornou reprezentaci našeho atletického oddílu.