Ani vítězství konečný triumf nepřineslo

Poslední kolo krajského přeboru společných družstev v kategorii přípravek se uskutečnilo ve Veselí nad Lužnicí a táborští atleti rozhodně nechtěli vzdát boj o celkové prvenství. V cestě jim ale stál českobudějovický Sokol, který měl z předešlých dvou kol lepší výchozí pozici.

Mezi děvčaty, která svou „minisoutěž“ (79 bodů) ovládla, si výborně vedla zejména Ema Křížková, která dokázala zvítězit v závodě na 50m překážek (9,33). V dálce (390) a na 50m (8,03) byla shodně čtvrtá. Celkem sedmnáct bodů připsala do týmové kasy Michaela Plešáková, jež věkem patří ještě do minipřípravky. V hodu kriketovým míčkem byla osmá (25,10), v běhu na 600m skončila pátá (2:06,88) a v hodu plným míčem podpořila výborným třetím místem (8,90) vítězství své týmové kolegyně Kateřiny Kulhánkové (9,82). Za zmínku určitě stojí i čtvrté místo Barbory Hesové v závodě na 600m (2:04,98) nebo sedmé místo Lucie Šikové v hodu plným míčem (8,38).

Mezi chlapci se ve Veselí do role lídra pasoval Vojtěch Rodr, který vybojoval třetí místa na 50m překážek (9,41) a v běhu na 600m (1:58,20) a když na 50m skončil sedmý (8,11),přinesl týmu skvělých dvacet bodů. Vůbec špatně si nevedl ani Kryštof Selnar, jenž byl na 50m šestý (8,03) a na 600m druhý (1:56,48). Bodovat dokázali David Korous, který byl pátý v dálce (395) a sedmý na 600m (2:05,50), David Langmüller za čtvrté místo v kriketu (33,58) nebo Petr Svoboda  za sedmé místo v dálce (385). Skvělé vystoupení táborské přípravky podtrhla štafeta na 8x100m ve složení Markéta Čechová, David Langmüller, Kryštof Selnar, Kateřina Kulhánková, Antonín Šustr, Petr Svoboda, Barbora Hesová, Lucie Šiková, která dokázala s přehledem zvítězit (2:12,32).

Za pozornost ještě určitě stojí výborný výkon Kateřiny Mazané, která hájila barvy táborského „B“ týmu, v hodu kriketovým míčkem, kde byla čtvrtá (33,18) a v hodu plným míčem, v němž skončila šestá (8,49). Štafeta v sestavě František Vaněček, Natálie Nováková, Jan Kratochvíl, Barbora Příhodová, Zuzana Jíšová, Tereza Vinklárková a Denisa Nováková proťala cílovou pásku jako sedmé (2:31,24).

Ve3.kole krajského přeboru přípravek patřilo nakonec prvenství VS Tábor za 136 bodů, ale ani to nestačilo k vítězství v celkovém pořadí. To si zajistil, především díky zaváhání táborských atletů v úvodním kole, českobudějovický Sokol.

POŘADÍ VE 3. KOLE: 1. VS TÁBOR 136 b., 2. Sokol ČB 123 b., 3. Milevsko 97,5 b. ……... 11. VS  „B“ 11 b

KONEČNÉ POŘADÍ PO 3. KOLECH: 1. Sokol ČB 34 b., 2. VS TÁBOR 33 b., 3. Čéčova ČB 31 b.