Děvčata zvládla svou roli lépe než chlapci

O postup na mistrovství Čech bojovali atleti v Písku při 2. Kole krajského přeboru staršího žactva, dorostu a juniorů. VS Tábor měl zastoupení v kategorii juniorek, dorostenců a žactva. Konkurenci měl navíc ztíženou o závodníky plzeňského a karlovarského kraje.

Velmi vyrovnaně se vyvíjela soutěž juniorek. V ní táborské atletky předvedly dominanci ve skokanských disciplínách. V trojskoku kralovala Kateřina Kašparová (11,36) před Karolínou Černou (10,83). V dálce, kde si nejlépe z táborských vedla vítězka závodu na 100m (13,06) Monika Mašková (546), si závodnice VS připsaly důležitých 30 bodů a i 24 bodů z výšky, hlavně díky vítězství Adriany Zykánové (164), hrálo v konečném pořadí důležitou roli. Z ostatních disciplín lze vyzdvihnout ještě dvě pátá místa v kouli (9,86) a disku (22,94) Barbory Kohoutové. V konečném pořadí obsadily juniorky 1. Místo (108 bodů) a zajistily si tak postup na mistrovství Čech do Pardubic.

V kategorii dorostenců se při pohledu na sestavu velká očekávání nedělala. Body se hromadily především z vrhačských disciplín. V kouli zvítězil Daniel Kašpar (13,90),Jan Kabíček byl třetí (11,93) těsně před Michalem Černým (11,84). Dorostenecký mistr ČR v oštěpu Michal Černý nenašel přemožitele v disku (37,06), když zvítězil před Danielem Kašparem (34,70). Do poslední chvíle bojoval ve výšce Jan Kabíček. Jeho druhé místo (174) byl bohužel posledním zajímavým výkonem dorostenců VS Tábor, kteří v celkovém pořadí obsadili páté místo (60 bodů).

O skvělém úspěchu starších žákyň na mistrovství ČR jste si již mohli přečíst, a tak jenom připomeneme, jejich kvalifikační cestu. I v Písku se trenérka Šárka Chládková mohla spolehnout na výtečnou formu Adély Záhorové, která zvítězila v dálce (553) a na 60m (8,00) nebo vrhačky Terezy Štorchové, jež byla druhá v kouli (10,82) i v disku (32,50). Spolehnutí bylo i na výškařky, kde kralovala Lada Doležalová (167) před Alenou Panovskou (160) a Hanou Váchovou (154). I přes absenci několika důležitých opor starší žákyně VS celou soutěž ovládly se ziskem 114 bodů.

Postupové naděje si mohli dělat i starší žáci, ale spokojenost v trenérských řadách mohl vyvolat snad jen vítěz na 300m (39,38) a čtvrtý na 60m (7,68) Tomáš Němejc nebo Adam Klimeš, jenž byl čtvrtý na 300m (40,24). Nespokojenost určitě nevládne po vystoupení Jana Hese ve výše (páté místo za 164) nebo s umístěním vrhače Václava Hrona, který byl třetí v kouli (12,38) a pátý v disku (32,52). Starší žáci odjeli z Písku nakonec s pátým místem se ziskem 70 bodů.