Mladší žactvo ovládlo krajský přebor

Mladí atleti VS Tábor v kategorii mladšího žactva cestovali k 3. kolu krajského přeboru do Nové Včelnice s vyhlídkou celkového triumfu.

O prvenství táborských děvčat v konečném pořadí asi málokdo pochyboval, což se začalo potvrzovat hned od prvních disciplín. V nejkratším sprintu na 60m zvítězila Tereza Kršová (8,5) před Ingrid Machovou (8,6). Vítězství si poté zopakovala v běhu na 150m (20,6), kde ještě na šestém místě skončila Lenka Moravcová (22,2). Největší bodový příděl si děvčata připsala na krátkých „plůtkách“, kde zvítězila Eliška Suková (10,0), druhá byla Pavla Basíková (10,4). Dominanci v běžeckých disciplínách podtrhla v závodě vítězstvím na 800m Klára Burgstallerová (2:40,9). Pouze štafeta na 4x60m ve složení Klára Burgstallerová, Klára Málková, Lenka Moravcová, Adriana Zykánová doběhla těsně druhá (35,8). V technických disciplínách si vítězství připsala Klára Málková ve výšce (143). V tradičně úspěšné dálce zbylo tentokrát „pouze“ druhé místo na Terezu Kršovou (457) a druhá skončila i Adéla Škrdletová v kouli (10,48).

V kategorii chlapců bojovala za VS Tábor velmi početná skupina závodníků a především v technických disciplínách si vedla velmi dobře. Ve výšce kraloval Václav Smetana (143) před Martinem Holubem (130). Prvenství si v kouli připsal Marek Mazaný (10,45), Václav Smetana byl třetí (8,83) a Vojtěch Kratochvíl čtvrtý (8,27). Za překvapení lze považovat druhé místo v dálce pro Vojtěcha Kulhavého (418), jenž si stejné umístění připsal i v běhu na 800m (2:43,2). Za zmínku ještě stojí třetí místo v běhu na 1500m Matyáše Staňka (5:37,6) a umístění dvou táborských štafet na 4x60m. „Áčková“ sestava Adam Cabadaj, Martin Holub, Lukáš Pěknic, Václav Smetana brala druhé místo (36,8), složení Jan Cabadaj, Martin Dóka, Vojtěch Kulhavý, Matyáš Staněk doběhlo třetí (37,9). Mladší žáci skončili v Nové Včelnici na druhém místě, ovšem skvělé výsledky z předchozích dvou kol vyneslo atletům VS konečné prvenství.