Stalo se

Co se stalo, co se děje a co se chystá...

Výškařky VS Tábor jsou zárukou ligových bodů

Atletky VS Tábor měly po krátké pauze opět napilno. Na stadionu pražské Slavie se totiž uskutečnilo čtvrté kolo I. ligy a šlo opravdu o hodně.  V případě umístění před družstvem Spartaku Praha 4, mohly pomýšlet i na kvalifikační boje o extraligu.

Ve výborné formě se v Praze představila sprinterka Klára Lepešková, která dokázala zvítězit v nejkratším sprintu na 100m časem 12,50, což je zároveň nejlepší letošní výkon v kraji. Zdatně ji přitom sekundovala teprve patnáctiletá Adéla Záhorová, která se na závodní dráze, po zdravotních problémech, představila letos poprvé a skončila pátá (12,81 – rozběh 12,66). Lepešková se do výsledkových listin výrazně zapsala ještě v závodě na 400m překážek, kde doběhla druhá (1:03,26) a pomohla k triumfu i štafetě na 4x100m.Společnost jí dělaly Monika Mašková, Denisa Chládková a Monika Brusová. Z běžeckých disciplín stojí určitě za zmínku i velmi dobré čtvrté místo Kateřiny Pulgertové na 1500m (4:56,28). Ta samá atletka byla navíc osmá na 400m (1:04,59). Pavla Rohlíková skončila na stejné trati desátá (1:07,73). Jeden bod za desáté místo vybojovala i patnáctiletá Denisa Šedivá na 800m (2:31,57).

Stejně jako v minulém kole I. ligy ve Staré Boleslavy vzaly útokem svůj závod výškařky a naplnily týmovou kasu 38,5 body. Z vítězství se radovala Adriana Zykánová (167). Stejný výkon předvedla i druhá Zuzana Vojtěchová. Čtvrtá Lucie Randáková a pátá Alena Panovská skočily shodně 158 cm. Sedmé místo obsadila Tereza Brázdová (154) a deváté Hana Váchová (150). Dařilo se i v dálkařském sektoru kde „bronz“ vybojovala Denisa Chládková (5,59) a pátá skončila Adéla Záhorová (5,43). Bodovaly ještě osmá Monika Mašková (5,25) a desátá Lenka Novotná (5,08). Náležitě o sobě daly vědět i svěřenkyně trenéra Jiřího Smetany. Zdeňka Pražáková předvedla svůj standart (11,78), což stačilo na třetí místo. Šestá skončila Karolína Černá (10,90) a o stupínek níže Lenka Novotná (10,88). Velmi dobrý výkon táborských atletek podtrhla ve vrhačských disciplínách Sarah Leidl druhými místy v kouli (12,10) a v oštěpu (50,50). Páté místo v oštěpu navíc získala Simona Bažantová (40,27).

V celkovém pořadí IV. kola obsadil tým VS Tábor třetí místo se ziskem 146,5 bodu. Z vítězství se radovala domácí Slavie Praha (216 bodů) před Spartakem Praha 4 (181 bodů).

Konečné pořadí I. ligy: 1, Slavia Praha 32 bodů, 2. Spartak Praha 4 26 bodů, 3. TJ VS TÁBOR 25 bodů, 4. Slavoj Stará Boleslav 20 bodů, 5. Sokol SG Plzeň – Petřín 17 bodů, 6. Spartak Třebíč 11 bodů, 7. Lokomotiva Beroun 9 bodů, 8. Čtyři Dvory České Budějovice 4 body.