Křiklán při VC Tábora na 400m letos poprvé pod 50 s.

Velká cena Tábora není jen prestižní závod, ale i skvělá příležitost pro domácí atlety porovnat svou výkonnost s domácí špičkou. Nejinak tomu bylo i při jeho 54. ročníku.

Již v předprogramu se divákům představil na poslední chvíli vložený závod trojskokanek, o které se táborská atletika opírá při úspěšném účinkování v I. lize. Vítězství si nakonec připsala Kateřina Kašparová (11,90) před druhou Zdeňkou Pražákovou (11,58) a třetí Karolínou Černou (11,39). Bohatá účast domácích reprezentantek byla k vidění ve výškařském sektoru. Nejlépe si tam vedly Zuzana Vojtěchová a Lada Doležalová (164), které se podělily o třetí místo. Lucie Randáková a Adriana Zykánová skončily shodně na sedmém místě. Tereza Brázdová na desátém místě se nakonec musela spokojit pouze s překonáním základní výšky. Velmi dramaticky se vyvíjel závod v dálce, kde těsně před branami finále zůstaly Adéla Záhorová (538) a Monika Mašková (532). V něm se naopak představily v konečném pořadí šestá Denisa Chládková (558) a sedmá Kateřina Kašparová (543). Zkušenosti sbíraly v závodě na 800m Zuzana Novotná (2:28,68) a věkem ještě žákyně Denisa Šedivá (2:28,64). Velmi slušně zvládla svůj start na 200m Lucie Šetelíková, jež skončila sedmá (26,13). Ve velmi těžkých podmínkách probíhal závod oštěpařek, kde nakonec zvítězila nám dobře známá Sarah Leidl z Německa (51,39 – za Tábor závodí v I. lize), pátá byla Simona Bažantová (39,53), sedmá Lada Studenovská (36,98). Ta si vylepšila navíc osobní rekord v kouli, kde brala páté místo (11,39).

Mezi muži měla táborská atletika trojí zastoupení. Skvělého výsledku dosáhl v běhu na 400m Michal Křiklán, jenž posunul hranici svého nejlepšího letošního výkonu pod 50 sekund. Jeho čas 49,93 mu stačil v tvrdé konkurenci na desáté místo. Svůj standart předvedl ve výšce devátý Miroslav Hrubý (201). Jeho pokusy na vyšší výšce poznamenal déšť. V oštěpu  se představil novopečený dorostenecký reprezentant a mistr ČR Michal Černý, který se ovšem po náročném programu z posledních dní musel spokojit s devátým místem (51,39).

Skvělou podívanou Velké ceny Tábora podtrhl i vložený závod žákyň na 200m překážek, kde byly k vidění opravdu skvělé časy. Vítězství pro sebe nakonec urvala Eliška Reindlová (30,99) před Eliškou Sukovou (31,51) a Erikou Kofroňovou (32,29). Závodu se zúčastnily ještě Andrea Bělohlavová (33,84), Ema Ševčíková (34,39), Michaela Farová (36,16) a Veronika Benešová (37,01).