Stalo se

Co se stalo, co se děje a co se chystá...

Zykánová a spol. „vyrabovaly“ sektor výšky

Bez několika osvědčených opor, přesto v poměrně silné sestavě se prezentovaly atletky TJ VS Tábor při 3. kole I. ligy, které se uskutečnilo ve Staré Boleslavi.  Konečných 144 bodů jim stačilo na celkovou třetí příčku.

Nejvýrazněji na sebe upozornila, stejně jako ve 2. Kole v Třebíči, sprinterka Klára Lepešková, která dokázala bezpečně zvítězit v závodě na 400m (56,52), na poloviční vzdálenosti byla třetí (25,33). Ve štafetě na 4x100m společně s Monikou Maškovou, Pavlou Vodičkovou a Karolínou Černou doběhla pátá (50,63). Těsně za stupni vítězů doběhla na 400m překážek Monika Brusová (64,26). Stejného umístění dosáhla i se štafetou na 4 x 400m v sestavě s Kateřinou Pulgertovou, Denisou Šedivou a Lenkou Novotnou (4:13,91). Na závodních tratích se letos poprvé představila Lucie Šetelíková a brala jeden bod za desáté místo v běhu na 200m.

Skvělé vystoupení ve Staré Boleslavi předvedly výškařky, které do klubové kasy přinesly úctyhodných 36 bodů. Zvítězila Adriana Zykánová (162), před oddílovými kolegyněmi Hanou Váchovou (159) a třetí Terezou Brázdovou (159). Ve velmi vyrovnaném závodě bodovaly navíc sedmá Alena Panovská (156), osmá Lucie Randáková (156) a devátá Zuzana Vojtěchová (156). I přes neúčast, letos v I. lize neporažené, Zdeňky Pražákové se dařilo trojskokankám. Kateřina Kašparová vybojovala druhé místo (11,66) Lenka Novotná sedmé (11,02) a Karolína Černá osmé (10,85). V dálce svůj standart předvedla Monika Mašková, což ji vyneslo na třetí příčku (526).

Vydařený vstup na letošní prvoligovou scénu se povedl Sarah Leidl, jež suverénním výkonem ovládla oštěp (53,77) a v kouli přidala třetí místo (11,83). Čtvrtým místem v disku (38,43) a sedmým v kouli (11,10) rozhodně nikoho nezklamala Zdeňka Müllerová.  Svými výkony v oštěpu na sebe upoutaly pozornost ještě šestá Simona Bažantová (37,25)a sedmá Kateřina Jelínková (34,89).

V prvoligové tabulce patří táborským závodnicím po třetím kole skvělá třetí příčka s devatenácti body (482 pomocných bodů). V čele je suverénní SK Slávia Praha (24 bodů), druhé místo drží Spartak Praha 4 (19 bodů – 519 pomocných bodů).  O změnu v pořadí se tak můžou atletky VS Tábor pokusit 23. 8., kdy je na programu 4. kolo a hostitelem bude Slávia Praha.