Stalo se

Co se stalo, co se děje a co se chystá...

Eliška Suková se třemi zlatými z KPJ

Dějištěm atletického krajského přeboru jednotlivců v kategorii mladšího žactva byl tentokrát Sokolský ostrov v Českých Budějovicích a táborští závodníci o sobě opět dávali náležitě vědět.

Skvělou formu z posledních závodů potvrdila Eliška Suková, která se třemi zlatými medailemi a jednou stříbrnou, byla nejúspěšnější atletkou krajských přeborů. Skvěle jí  vyšel závod na 60m překážek (10,34) a dálka, kde si vítězství zajistila až posledním skokem (473). Přemožitelku našla až na trati 150m (20,90), kde se ze zlata mohla těšit její oddílová kolegyně Tereza Kršová (20,74). Obě dvě byly společně s Pavlou Basíkovou a Ingrid Machovou součástí vítězné štafety na 4X60m (33,24). Na nejvyšší stupínek vystoupaly ještě Klára Burgstallerová v běhu na 1500m (5:18,97) a Klára Málková ve výšce (142). Medailemi se dále můžou pochlubit Tereza Kršová na 60m (2. místo – 8,49) a v dálce (3. místo – 465), Ingrid Machová v kouli (2. místo – 10,35) a na 60m (3. místo – 8,58), Pavla Basíková na 60m překážek (3. Místo – 11,02).

Mezi žáky byl ústřední postavou táborského týmu Václav Smetana, který vyhrál ve výšce (133) a v kouli (9,04) překonal ho pouze v kolegovi Marku Mazaném (9,88). Bronzovou medaili si na krk pověsil ještě Matyáš Staněk v závodě na 1500m (5:54,82).