Druholigoví muži to zvládli i v prořídlé sestavě

Druholigoví atleti TJ VS Tábor zamířili ke 2. kolu své soutěže na Sokolský ostrov do Českých Budějovic a museli se pořádně otáčet, aby obhájili bodový průměr z 1. kola z Pacova.

Soutěž mužů je totiž nesmírně vyrovnaná a tak záleží na každém získaném bodu. Táborští atleti se v jihočeské metropoli sešli v hodně prořídlé sestavě, ovšem i přes tuto absenci nastávající situaci zvládli a obsadili se 148 body konečnou pátou příčku.

Už tradičně se dařilo Václavu Tomanovi, který dominoval v kouli (13,85) a přemožitele nenašel ani v kladivu (53,20). Sklonit se před svými soupeři musel až v disku, kde skončil třetí (40,33). Zdatně mu sekundovali i jeho vrhačští kolegové. V oštěpu byl Michal Černý druhý (54,75) těsně před oddílovým „parťákem“ Robertem Štorchem (52,71), sedmý byl navíc Ctibor Cabadaj (47,75).

Na jedničku si počínali i vítězové David Šrámek ve skoku o tyči (370) a Martin Růžička v trojskoku (13,68). Ten si zapsal navíc dvě třetí místa. A to v běhu na 110m překážek (16,18) a 400m překážek (58,19). Šrámek bral ještě devět bodů za druhé místo v dálce (652). Velmi slušně si vedli i zbylí běžci v sestavě Vodních staveb Tábor. Michal Křiklán skončil druhý na hladké čtvrtce (50,93). Michal Jarolím předvedl svůj standart na 800m (1:59,58), což mu stačilo na třetí místo, čtvrtý byl na stejné trati Tomáš Novotný (2:02,00). Těsně za stupni vítězů dobíhal Jan Decker, na 100m byl čtvrtý (11,25), na dvojnásobném sprintu byl pátý (22,73).

Na 3. Kolo II. ligy budou táborští atleti zajíždět již 21. 6. a hostitelem bude Sušice. Nezbývá nám než věřit, že účast bude tentokrát hojnější a uvidíme další skvělé výkony nejen od těchto, ale i od jiných závodníků.