Prvoligové atletky v Třebíči v pohodě třetí

Na atletickém ovále v Třebíči pokračovala druhým kolem 1. liga žen a závodnice VS Tábor do ní nastoupily s cílem navázat na úspěšné vystoupení z prvního kole, v němž obsadily konečné výborné 2. místo.

Na Vysočinu cestoval táborský oddíl posílen o několik nových jmen, což se projevilo na zisku cenných bodů. Nejvíc se činila sprinterka Klára Lepešková, která jich vybojovala hned čtyřiadvacet. Nejcennější je její vítězství v závodě na 400m (56,69), na 200m byla třetí (25,04) a na 100m šestá (12,46 – rozběh 12,42). Navíc působila jako finišmanka vítězné štafety na 4x100m(49,29). Společnost ji dělaly ještě Pavla Vodičková, Denisa Chládková a Monika Mašková

Velmi dobrou formu si udržuje trojskokanka Zdeňka Pražáková, jež jen velmi těžko hledá rovnocennou soupeřku. Tentokrát ji na vítězství stačilo slušných 12,08m. Třetí doskočila ve stejném závodě Kateřina Kašparová (11,65m). Atletky Vodních staveb dominovaly i ve výšce, kde se o pomyslné zlato podělily shodným zápisem (obě 161 cm) Zuzana Vojtěchová a Adriana Zykánová. Alena Panovská byla čtvrtá (153).

Nad očekávání si tentokrát vedla štafeta na 4x400m ve složení Lydie Brázdová, Kateřina Pulgertová, Denisa Šedivá, Monika Brusová, která cílem proběhla nakonec ve třetím nejlepším čase (4:09,70). Povedeným závodem byl i běh na 400m překážek, kde skončila na druhém místě Monika Brusová (64,61), Lydie Brázdová doběhla šestá (66,16) stejně jako na hladké čtvrtce (59,95). Velmi slušnou snůšku bodů přinesly do klubového měšce dálkařky. Denisa Chládková skončila druhá (5,58) a Monika Mašková šestá (5,38).

Za zmínku určitě stojí ještě vystoupení vrhaček. Simona Bažantová skončila v oštěpu čtvrtá (38,98)., Kateřina Jelínková byla v disku pátá (36,35). Celkem ve 2. kole 1. ligy bodovalo šestnáct atletek VS Tábor, což jim vyneslo dohromady třetí místo za 166,5 bodů.