Stalo se

Co se stalo, co se děje a co se chystá...

Starší žactvo předvedlo medailové žně

Společně s přípravkou měli možnost bojovat o tituly také táborští atleti v kategorii staršího žactva a své počínání vzali hodně zodpovědně, neboť krajský přebor jednotlivců proměnili doslova v hon za cennými kovy.

Nejaktivnější v tomto počínání byla Eliška Reindlová, která si na krk nechala pověsit hned čtyři medaile. S konkurencí si pohrála nad překážkami (100m – 15,96 a 200m 31,89). Stříbro slavila ještě v závodě na 60m (8,31) a ve štafetě na 4x60m společně s Erikou Kofroňovou, Michaelou Farovou  a Andreou Bělohlavovou (32,45 – vítězná sestava Strakonic měla stejný čas). Zlato má nově ve své sbírce i Denisa Šedivá v běhu na 800m (2:31,49), Hana Váchová ve výšce (159) nebo Tereza Štorchová v hodu oštěpem (38,90m). Velmi dramaticky se vyvíjela soutěž dálkařek, kde nakonec zvítězila Michaela Farová (4,88).

Tímto ovšem medailové žně neskončily. Stříbro mohly oslavit na dlouhých tratích Nikola Plocová (800m – 2:34,12) nebo Klára Burgstallerová (1500m – 5:15,3). V závodě na 100m překážek byla druhá Ema Ševčíková (16,46), na dvojnásobné trati byla druhá Eliška Suková (32,07), třetí čas zaznamenala Erika Kofroňová (33,04).

Dominanci v kraji podtrhly druhým místem ve výšce Lada Doležalová (156), Tereza Štorchová byla druhá v koli(10,41) a disku (29,38) třetí skončila Alena Panovská ve výšce (153), Luci Nováková v tyčce (180), Ema Ševčíková v kouli (10,07) nebo Erika Kofroňová v hodu oštěpem (29,80).

Vůbec špatně si nevedli ani táborští žáci, kteří dominovali ve vrhačských disciplínách. Zlatá medaile se po závodech houpala na krku Václavu Hronovi za kouli (12,46) a Ondřeji Kočvarovi za disk (31,30). Hron zkompletoval sbírku druhým místem v kladivu (26,76) a třetím v disku (29,90). Kočvara bral bronz za oštěp (41,51). V běžeckých disciplínách lze vyzdvihnout druhá místa Adama Klimeše na 800m (2:13,82) a Tomáše Němejce na 100m překážek (15,06).