Stalo se

Co se stalo, co se děje a co se chystá...

Jedenáct medailí pro táborskou přípravku

Atletická přípravka se letos poprvé představila na vlastním stadionu, když byla pořadatelem krajského přeboru jednotlivců své kategorie a vedla si opravdu velmi dobře. Domácí barvy vystoupaly totiž hned jedenáctkrát na stupně vítězů.

Je jen škoda, že tyto medailové hody proměnili táborští závodníci pouze ve dva tituly krajských šampionů. V hodu plným míčem dominovala Kateřina Kulhánková (9,20m). Více zajímavý souboj byl k vidění v sektoru výšky, kde nakonec zlato pro sebe vybojoval Petr Svoboda (124).

Stejnou výšku zdolal i druhý Kryštof Selnar, který bral stříbrnou medaili i v závodě na 600m (2:01,86). Smůlu si tentokrát vybrala Ema Křížková v běhu na 50 m překážek (9,51). Od zlaté medaile ji dělila pouhá setinka. Stříbro vybojovala také Kateřina Kulhánková ve výšce (115cm), Lucie Šiková v hodu plným míčem (9,01m) a štafeta děvčat na 4x60 m ve složení Ema Křížková, Kateřina Kulhánková, Lucie Šiková, Tereza Hodinová. Bronzová barva se při krajských přeborech zřejmě zalíbila Vojtěchu Rodrovi, na krk si ji nechal zavěsit hned dvakrát, a to za běh na 600m (2:08,66) a 50 m překážek (9,64).  Třetí byla ještě Lucie Šiková ve skoku vysokém (110cm).

Ani zbývající atleti táborské přípravky, ačkoli nezískali cenný kov, nezklamali. Ze zajímavých výsledků vybíráme například čtvrté místo štafety „B“ na 4x60m (41,90) v sestavě Natálie Nováková, Denisa Nováková, Barbora Zahradníková, Barbora Příhodová. Pátý byl Antonín Šustr ve výšce (110cm), Petr Svoboda v dálce (378), Ema Křížková v dálce (359), Michaela Plešáková v hodu plným míče (8,48).

Tyto výtečné výkony mohou táborští závodníci zopakovat již zanedlouho, a to 8. 6. při druhém kole krajského přeboru družstev, které se uskuteční opět v Táboře.