Seriál krajského přeboru družstev v atletice se opět rozběhnul

Táborské juniorky a starší žákyně vyhrály první kolo KPD, které se konalo v sobotu 11. května 2013 na atletickém stadionu v Písku. Závodů se zúčastnila družstva juniorů, juniorek, dorostenců a dorostenek, starších žáků a starších žákyň Jihočeského, Plzeňského a Karlovarského kraje. K tomuto spojení došlou za účelem zvýšit počet startujících závodníků. Každý kraj byl hodnocen zvlášť.

Bodový součet za všechny disciplíny vynesl průběžnou první příčku v seriálu KPD juniorkám a straším žákyním z Tábora. Juniorky dohromady nasbíraly 95b. a druhé družstvo Českých Budějovic překonaly o 53b.

Největší bodový zisk přivedla do družstva Denisa Chládková, která v čas 25.93s zvítězila na 200m, na 100m překážek zaběhal 15.67s a také zvítězila. Třetí prvenství přidala ve skoku vysokém, když překonala laťku ve výšce 160cm.

Další táborská juniorka, Pavla Vodičková si připsala první místo na 100m, když se časomíra zastavila na 13.30s a druhé místo na 200m v čase 26.81s

Mezi staršími žákyněmi se dařilo Adéle Záhorové. Na 60m zaběhal čas jen dvě setiny nad osm vteřin, tedy 8.02s a zvítězila. V sektoru dálky předvedla pokus dlouhý 518cm a taktéž vyhrála. Další táborská atletka Tereza Kaslová zaběhal 100m překážek v čase 16.32 a obsadila první místo, stejně jako Lucie Nováková ve skoku o tyči, výkon 180cm a Lada Doležalová ve skoku vysokém, zdolala 151cm.

Dvě druhá místa přinesl stadion v Písku Barboře Kohoutové, koulí vrhala 10.92m a disk poslala do vzdálenosti 26.64m. Druhé místo také zaznamenala Michaela Černá na 300m, čas 44.92s.

Mezi dorostenkami neměl Tábor zastoupení stejně. Chybělo také družstvo juniorů. Táborští dorostenci obsadili v prvním kole KPD druhé místo. Získali 45b. Starší žáci s 122b. figurují na průběžném třetím místě.