Dvě medaile Michaela Urbana ze žákovského šampionátu

Sotva se rozdalo ve školách vysvědčení, už se vydali táborští žáci na atletické mistrovství republiky do Olomouce.  Táborská  atletika je opět medailová a to díky Michaleu Urbanovi . Svěřenec trenéra Tomáše Purmana si splnil svůj velký cíl, když zaběhl 100m překážek dvě setiny  pod 14 sec.  Za výkon 13,98 sec . získal skvělé stříbro.   Druhý den mistrovství v pohodě   postoupil  Michael z rozběhu na 150m a ve finále zaběhl opět výborný výkon 17, 36 sec.  a  byl bronzový. Michaelovi zkušenosti byly znát v průběhu celého mistrovství, když správně tmelil táborský čtyřčlenný kolektiv.   Další výrazný úspěch zaznamenal Michal Černý. Oštěpař, který se vrhům a hodům věnuje teprve pár měsíců, se dokázal už republikově prosadit.  Svěřenec trenéra Jiřího Kadlece se nedávno zlepšil o víc jak 10m a bylo to znát i ve finále. Ještě po třech pokusech byl Michal na druhém místě.  Celkově výkonem 44,82 m vybojoval skvělé šesté místo. V disku byl 13. výkonem 28,98. Nejmladší účastnicí mistrovství byla výškařka Iva Šišková, skočila 153cm a byla v porovnání s až o dva roky staršími soupeřkami šestnáctá.  Útok na osobák 158cm tentokrát odolal. I Tereza Kaslová (obě svěřenkyně trenéra Romana Béma  překvapila nominací na žákovskou republiku a to na 100m překážek. Osobák  16,04 sec. sice nezopakovala, ale i výkon 17,18 je velmi nadějný.

Další víkend bude zakončený seriál mistrovství republiky a to víceboji v Třinci. Tam budou táborskou atletiku reprezentovat opět starší žák Michael Urban (zlatý z halového mistrovství) a mladší žák Ondřej Kočvara, který je letos druhý v republikových tabulkách své kategorie.