Muži v úvodním kole II. ligy na 2. místě

Na 1. kolo II. národní ligy odcestovalo šestnáct závodníků táborského družstva mužů. Potvrdili očekávání vedoucího družstva a skončili na druhém místě za vítězným družstvem domácího týmu Spartaku Praha 4, kteří nastoupili s 12 závodníky z extraligového družstva.

Táborští atleti přistoupili k soutěži svědomitě a ukázali o čem je soutěž družstev. Prokázali, že družstvo je sestaveno z velmi dobré party a táhli za jeden provaz.

Atleti nastoupili v šestnácti disciplínách a jen v jedné disciplíně (100m) se jim nepodařilo bodovat. Nejvíce bodů získali ve skoku o tyči (18b.) (Purman, Gabriel, Urban) následoval vrh koulí (15b.) (Toman, Cabadaj) a v běhu na 400m (11b.) (Jarolím, Křiklán, Mach).

Nejlépe bodujícím a také jediný závodník, který vyhrál individuální disciplínu v prvním kole byl hostující závodník Vašek Toman (závodník z atletického klubu Bechyně). V jeho hlavní disciplíně, kterou je hod kladivem předvedl výkon (48.35m) a skončil na 2. místě, ve vrhu koulí vrhl (14.32m) a zvítězil, v hodu diskem skončil na 4. místě za výkon (37.23m). Druhý nejlépe bodující byl odchovanec ze Strakonic Michal Jarolím, který už delší dobu závodí za náš oddíl a byl nepostradatelnou postavou oválu, když bodoval na tratích (800m (1:56.01), 400m (51.67) i 1500m (4:28.77).

Celkové pořadí družstev po prvním kole 1.místo  SPPR4 210 bodů, 2.místo TJ VS Tábor 150 bodů, 3.místo Klatovy 132 bodů, 4.místo Stodůlky Praha 120 bodů, 5.místo Vlašim 102,5 bodů, 6.místo FTVS Praha 99 bodů, 7.místo Pacov 92 bodů, 8.místo Kovošrot Praha 73 bodů