Stalo se

Co se stalo, co se děje a co se chystá...

Táborští bojovali o krajské tituly

V sobotu 28. 1. pořádal oddíl  VS Tábor na Strahově otevřené halové krajské přebory.  Pořadatelsky to klaplo opět na výbornou a řada táborských atletů a atletek vybojovala nejen medaile a osobní rekordy, ale v řadě případů splnili limity na mistrovství České republiky v žactvu, dorostu, juniorů i dospělých.

Ziskem medailí a kvalitou výkonů byli nejúspěšnější: Miroslav Hrubý a Lucie Šetelíková. Výškař Mirek Hrubý po roce vyhrál proti sprinterským specialistům o dvě setiny sec. opět  60m v osobáku 7,16 a povinné zlato  za 190cm ve výšce (letos už 201cm), dál stříbro v juniorské kouli v osobáku 11,67m.  Lucka Šetelíková závodila ve čtyřech disciplínách, vyhrála výšku s úctyhodnými 165 cm před svými pěti táborskými kolegyněmi.  Druhá byla v dálce 553cm, druhá na 60m př. 9,41 a třetí v kouli 10,50m (nový osobní rekord) a skvěle tak založila na halové mistráky ČR v  pětiboji, kterého se zúčastní 10. a 11.2.

Další zlatou medaili získala trojskokanka Zdeňka Pražáková za 11,39 v halovém osobním rekordu a druhém nejlepším krajském halovém výkonu všech dob a byla pátá na 200m 27,56.  Dále vyhrál při svém premiérovém startu v hale čtvrtkař Michal Křiklán za 52,14 a byl čtvrtý na 60m za 7,52 a v dálce opět čtvrtý za 577cm.  Tomáš Purman byl první ve skoku o tyči se 420cm a čtvrtý v kouli za 11,70m.  Ve vrhu 3 kg koulí dorostenek vyhrála Kateřina Jelínková v novém osobním rekordu a ve druhém nejlepším krajském výkonu všech dob – 13, 59m. Dále skončila na druhém místě Hana Makovcová v novém osobním rekordu11, 40m, třetí místo obsadila Denisa Chládková za 9,85m a ještě čtvrtá byla Simona Bažantová – 9,08m.

Stříbro získali: půlkař Michal Jarolím, když zaběhl čtyři kola strahovského oválu za 2:01,36 min, čtvrtkařka Denisa Chládková v halovém osobáku 62,46 (a šestá na  60m – 8,17) a v  trojskoku při své premiéře Karolína Černá za výkon 10,22m.

Nejúspěšnější disciplínou byla výška žen. Po vítězce Šetelíkové se 165cm, byla stříbrná Adriana Zykánová se 161cm (letos 164cm), bronzová Tereza Brázdová se 158cm, o opravu čtvrtá Lucie Randáková 158cm (ta přidala ještě osobní rekord v  kouli -9,42m),  pátá Zuzka Vojtěchová 150cm ( a 5. v dálce v novém osobním rekordu 489cm). Prosadila se i ml. žákyně Iva Šišková se 150cm, jen 1cm od osobního rekordu. S tímto výkonem je v halové sezóně na průběžném druhém místě tabulek ČR ve své kategorii.

Bronzovou medaili dostala vedle výškařky Brázdové dále Monika Pincová v tyčce za 240cm a štafeta dívek na 4x200m v sestavě Křemenová, Pincová, Černá, Zimermannová v čase 1:54,18.

Dále si dobře zazávodili Radek Bechyňský, Hana Makovcová, Lada Studenovská, Nikola Černá, Zlata Zimermanová, Kateřina Kašparová, Tereza Kaslová a další.

Do přeborů republiky dorostu a juniorů, které se koná ve dnech 18. a 19. února v hale Olympu Praha přejeme táborským atletům a atletkám, co splňují vypsané limity, dobrou formu, zdraví a taky potřebné štěstí.