Medailové úspěchy táborského žactva

V sobotu 21. ledna se v Praze na Strahově konal KPJ mladšího a staršího žactva.

Pro některé závodníky to byl úplně první závod v barvách táborské atletiky, pro jiné prověrka formy na očekávané Mistrovství ČR. Každý si však chtěl hlavně pěkně zazávodit.

Byli jsme svědky spousty dobrých výkonů.

Mladší žák Ondřej Kočvara zaznamenal největší úspěch. Nastoupil na tři disciplíny a ve všech získal zlatou medaili (60m – 8.20, 60mpř – 10.24, koule – 10.75). Mimo soutěž běžel závod na 150m, časem by opět zvítězil ve své kategorii.

Celkem 5 závodníků získalo po dvou medailí.

Starší žák Michael Urban získal dvě stříbrné medaile (60m – 7.46, 300m – 39.99). Mladší žákyně Iva Šišková vybojovala zlatou a stříbrnou medaili (zlato – skok vysoký – 145 cm, stříbro – 60mpř – 11.71). Další mladší žákyně, Michaela Černá se umístila na druhém místě v běhu na 60mpř – 11.57, stejně jako druhá Michaela Farová v kouli s výkonem 6.96. Obě společně s Kateřinou Vinklárkovou  ve štafetě na 3x300m skončily na třetím místě. Starší žákyně Bára Jiřičková byla dvakrát bronzová (60mpř – 11.05, skok vysoký – 130 cm).

Po jedné stříbrné medaili ještě přidala Tereza Kaslová ve skoku vysokém v novém osobním rekordu (150 cm), stejně tak Barbora Kohoutová v kouli (8.89) a Michal Černý  ve vrhu koulí (10.68). Medailovou nadílku uzavřela Lucie Mrázková bronzem v kouli.

Medailistům gratulujeme a zároveň děkujeme všem závodníkům za předvedené výkony a vzornou reprezentaci našeho oddílu.