Stalo se

Co se stalo, co se děje a co se chystá...

Atleti VS sklízeli medaile v hale

Táborské listy - 20.2.2001ZIMNÍ ČÁST SEZÓNY / V oblastních přeborech i při únorových veřejných závodech v Praze se táborští borci prezentovali velmi kvalitními výkony a přivezli si řadu výborných umístění. Táborské listy - 20.2.2001ZIMNÍ ČÁST SEZÓNY / V oblastních přeborech i při únorových veřejných závodech v Praze se táborští borci prezentovali velmi kvalitními výkony a přivezli si řadu výborných umístění. Atleti z oddílu Vodních staveb Tábor už se naplno zapojili do letošní halové sezóny. Zúčastnili se oblastních přeborů a několika veřejných halových závodů v Praze, kde je také jediná regulérní atletická hala v celé republice. Na oblastních přeborech byla účast Táboráků poznamenána chřipkovou epidemií. I tak se ale závodníkům od Jordánu dařilo a vybojovali celkem 13 zlatých, 6 stříbrných a 4 bronzové medaile. Naopak táborské žactvo přivezlo jediný titul spolu s 1 stříbrnou a 2 bronzovými medailemi. Co se týče samotných výsledků táborských atletů, stojí za zmínku především nový krajský rekord juniorek a žen ve skoku o tyči v podání Barbory Táborské, která zdolala již 320 cm. Ve stejné disciplíně si vedl výborně i Lukáš Bouma. Ten překonal při oblastním přeboru 415 cm, aby svůj výkon ještě zlepšil při veřejných závodech, kde zaostal s 420 cm jen deset centimetrů za krajským juniorským rekordem Tomáše Purmana. Právě Tomáš Purman je v současné době na vojně v pražské Dukle. Po lednovém přijímači už závodil a výkonem 480 cm obsadil 11. příčku na seniorském mistrovství republiky. Milým překvapením jsou výsledky čtvrtkařů Marka Víty a Martina Drtiny. Prvně jmenovaný zaběhl při veřejných závodech po nemoci solidních 50,35 s., Martin Drtina si vytvořil osobní rekord časem 52,68 s. Alena Havelková dosáhla při svém prvním halovém startu v běhu na 3000 metrů času 10:38,62 min a také ona si vylepšila svůj rekord z léta. Navíc přidala na pražských veřejných závodech i pokoření pětiminutové hranice na 1500 m (4:56,4 min). Radost udělali trenérům při oblastním přeboru i táborští trojskokani. Jiří Smetana zvítězil výkonem 14,86 m, hned za ním pak skončil jeho oddílový kolega Michal Bartoš za 13,48 m, což je o osmdesát centimetrů více, než jeho starý osobní rekord. Bartoš navíc předvedl velice kvalitní výkon v běhu na 1500 metrů, kde si vydobyl zlato časem 4:19,99 min. Dobrou výkonnost potvrdil Radovan Hrubý v běhu na 60 m překážek dorostenců, kde jasně zvítězil a můžeme jen doufat, že mu forma vydrží i na mistrovství ČR. Marek Hrubý kraloval mezi žáky v běhu na 300 metrů (40,31 s) a získal bronz v běhu na 60 metrů (7,98 s). Mladší z bratrů Hrubých byl jediným závodníkem VS, který se zúčastnil mistrovství republiky v Jablonci nad Nisou. Tam obsadil 13. místo v běhu na 300 metrů (41,89 s). Dvě zlaté medaile z oblastních přeborů získaly shodně Blanka Povolná a Jana Šteflová. První z nich si nejprve poradila se všemi soupeřkami ve skoku vysokém (výkon 168 cm) a poté si odnesla prvenství i z běhu dorostenek na 60 metrů překážek (9,92 s). Jana Šteflová zase dominovala v dálce (535 cm) a v trojskoku - 10,56 m. Obě Táboračky by měly patřit k favoritkám svých disciplín při mistrovství ČR, které se koná poslední únorový víkend v Praze a jehož se zúčastní celkem 9 táborských závodníků. Výsledky atletů Vodních staveb v hale jsou o to cennější, že se v současnosti musejí potýkat s absurdními potížemi v přípravě. Blíže se budeme problému věnovat v zítřejším vydání.