Táboráci v mistrovských vodách

Táborské listy - 27.2.2001ATLETIKA / Radovan Hrubý si přivezl z halového šampionátu bronz. Táborské listy - 27.2.2001ATLETIKA / Radovan Hrubý si přivezl z halového šampionátu bronz. O tomto víkendu se zúčastnilo deset závodníků táborských Vodních staveb halového mistrovství ČR v atletice juniorů a dorostu. Nejlépe si z nich vedl Radovan Hrubý, který získal bronz v běhu na 60 m překážek časem 8,41 s, když v rozběhu běžel ještě o tři setiny rychleji. Pro svěřence trenérky Evy Borové je 3. místo po stříbrné žákovské medaili z roku 1999 dalším úspěchem na mistrovství ČR. Na 5. místech skončili shodně tyčkaři Barbora Táborská a Lukáš Bouma. Barbora Táborská skočila mezi juniorkami 310 centimetrů a zaostala tak za svým maximem o deset centimetrů. Lukáš Bouma si vyrovnal osobní rekord výkonem 420 cm a vybojoval si tak zatím nejlepší umístění na mistrovství ČR. Překvapením bylo 6. místo Michala Bartoše v soutěži trojskokanů. Pro tohoto borce je trojskok doplňkovou disciplínou k běhu na 1500 m, přesto se dokázal prosadit mezi specialisty výkonem 13,68 m a vytvořit si tak nový osobní rekord. V běhu na 1500 m navíc zaběhl další nový osobní rekord 4:09,85 min (předtím 4:14,99 min), a skončil tak mezi juniory na 11. místě. Alena Havelková startovala v běhu na 3000 m. Její formu ze začátku února pokazila před šampionátem lehká viróza a tak obsadila 7. místo časem 10:57,14 min. Osmou příčku si vydobyla ve skoku dalekém Jana Šteflová výkonem 543 cm, v soutěži trojskokanek pak skončila na 11. místě za výkon 10,72 m. Martin Drtina postoupil ze sobotního rozběhu na 400 metrů (53,12 s) do nedělního finále B, kde si zajistil časem 53,16 s celkové 9. místo. Potvrdil tak, že se může prosazovat na této trati i bez překážek. Ve skoku vysokém dorostenek reprezentovala táborský oddíl Blanka Povolná. V loňském roce si přivezla z letního mistrovství stříbrnou medaili a nominaci do dorostenecké reprezentace. Při halovém šampionátu se jí nedařilo zrovna podle představ a s 9. místem a výkonem 165 cm nebyla spokojená. Aleš Purman startoval v běhu na 800 m juniorů a ani on neměl z předvedeného výkonu radost (čas 2:04,73 min). Rozhodně je v jeho silách dosáhnout na lepší než 12. místo.