Další žeň medailových míst pro borce VS

Českobudějovické listy - 31.5.2001 ATLETIKA / Krajský přebor mužů a žen v Nové Včelnici přinesl táborským závodníkům opět celou řadu kvalitních V sobotu se konal v Nové Včelnici krajský přebor mužů a žen v atletice. Společně s jihočeským krajem se zúčastnily těchto klání i oddíly z Vysočiny (dříve Jihlavský kraj), čímž se zkvalitnila konkurence. Táborští závodníci vybojovali celkem deset prvních míst, čtyři druhá a tři třetí místa. Nejlepší výkon předvedl Martin Drtina v běhu na 400 m překážek, kde si zlepšil svůj týden starý osobní rekord o téměř 0,4 sekundy a pouhé dvě setiny mu chyběly k pokoření hranice 57 sekund. V sobotu 9. června nastoupí ke svému prvnímu reprezentačnímu startu na mezistátním utkání do 17 let. Spolu s ním odjede reprezentovat i Blanka Povolná, která kvůli viróze na přeborech nestartovala. Svůj první závod na mužských 110 m překážek absolvoval Radovan Hrubý a hned se mu podařilo být nejrychlejším mezi Jihočechy (16,5 s). Na start běhu na 800 m se postavilo 25 běžců. Na prvních dvou místech skončili táborští závodníci - první Martin Donát (1:59,16 min), druhý Aleš Purman (2:01,14). Ve skoku dalekém se vrátil mezi nejlepší jihočeské skokany Jan Grof a výkonem 642 cm obsadil 2. místo. Michal Bartoš startoval ve skoku vysokém a výkon 185 cm znamenal nový osobní rekord a 3. příčku. Při neúčasti Jiřího Smetany získal tentýž borec v trojskoku pro táborský oddíl další prvenství (výkon 13,03 m). V soutěži tyčkařů skákal za Duklu Praha Tomáš Purman a jeho 440 cm bylo nejlepším výkonem. Hned za ním skončil Lukáš Bouma a výkonem 400 m byl nejlepším Jihočechem. Dvě 2. místa obsadil Marek Jakubov - ve vrhu koulí překonal o čtyři cm jedenáctimetrovou hranici, oštěp z jeho ruky doletěl na 52,41 m. Mezi diskaři skončil třetí Václav Ebert, ale výkon 34,59 m určitě nebyl podle jeho představ. Mezi ženami vybojovala dvě první místa Jana Šteflová, a to v dálce (541 cm) a v trojskoku (11,07 m). Na 100 m překážek si zlepšila Barbora Táborská osobní rekord časem 16,96 s a také ona byla nejrychlejší jihočeskou běžkyní na této trati. V tyči se jí pak nepodařilo skočit svou základní výšku, a tak s výkonem 240 cm zvítězila její oddílová kolegyně Pavla Nováková. Stejně jako u mužů měly táborské barvy dvojí zastoupení mezi prvními třemi. Na 2. místě doběhla v osobním rekordu loni ještě starší žákyně Lenka Šatavová (2:29,01 min) a na 3. místě Jana Matyásková (2:29,14). Hana Horálková zvítězila v hodu diskem (22,09 m) a ve vrhu koulí pak byla třetí výkonem 9,42 m. Mezi oštěpařkami se neztratila Lada Studenovská a za hod dlouhý 35,01 m získala 2. místo