Táborské atletky důrazně řekly, kdo je v lize nejlepší

Českobudějovické listy - 9.6.2001DRUHOLIGOVÉ KOLO / Po pátém místě figurují muži celkově na čtvrté pozici. Českobudějovické listy - 9.6.2001DRUHOLIGOVÉ KOLO / Po pátém místě figurují muži celkově na čtvrté pozici. V sobotu 2. června se uskutečnilo 2. kolo 2. ligy mužů a žen v Českých Budějovicích. Atletky oddílu TJ VS Tábor obsadily v konkurenci osmi týmů první místo, stejně jako v prvním kole, a družstvo mužů bylo páté z osmi. Ženy opět bodovaly nejvíce ve vrzích a skocích. V bězích reprezentovaly pouze Nousková na 800 m (4. místo - 2:31,60) a Blanka Povolná na 110 m překážek (1. místo - 16,73). Výsledky nejúspěšnějších závodnic: Povolná - výška - 168 - 1. místo, Nováková - tyč - 280 - 1. místo, Hořejšová - výška - 155 - 3. místo, Podušková - koule - 12,29 - 1. místo, disk - 43,36 - 1. místo, Müllerová - koule - 11,37 - 2. místo, disk - 39,30 - 2. místo, kladivo - 34,30 - 1. místo, Volfová - oštěp - 36,21 - 3. místo, Šteflová - trojskok - 10,84 - 1.místo, dálka - 527 - 2. místo, Studenovská - oštěp - 32,71 - 5. místo. Mužům chyběly opory v bězích, kde se nemohl účastnit Martin Donát a Libor Junek, ale také ve skocích (Bartoš, Grof, Horák). V běhu na 800 m se po pádu navíc zranil Aleš Purman. Nejkvalitnější výkon opět předvedl Jiří Smetana (trojskok 1. místo 14,99 m). Kvalitní výkon ukázal i Lukáš Bouma ve skoku o tyči (410 cm - 1. místo) a Radovan Hrubý (tyč - 360 - 3. místo, 110 m př. - 16,55 - 1. místo). V hodu oštěpem zabodovali Cabadaj a Jakubov (3. a 4. místo 53 a 52 metrů). Třetí místo ve skoku vysokém obsadil Miroslav Vyroubal výkonem 186 cm. V běhu na 1500 metrů obsadil hostující písecký atlet Ludvík Bína 3. místo dobrým časem 4:12,71. Závody mužů byly až na 1. družstvo Sokol Sportovní škola České Budějovice velice vyrovnané. O umístění rozhodovaly až závěrečné štafety. Tábor postavil štafetu ze zkušených závodníků (Vyroubal, Bína, Jedlička, Drtina), kteří doslova z posledních sil tímto závěrečným závodem překonali družstvo Nýřan a obsadili tak 5. místo. Pod dvou kolech jsou muži na celkovém 4. místě.