Táborští atleti třikrát prožívali bronzovou radost

Českobudějovické listy - 27.6.2001MISTROVSTVÍ ČR / Na medaile dosáhli na republikovém šampionátu dorostu a juniorů Blanka Povolná, Radovan Hrubý a Barbora Táborská. Českobudějovické listy - 27.6.2001MISTROVSTVÍ ČR / Na medaile dosáhli na republikovém šampionátu dorostu a juniorů Blanka Povolná, Radovan Hrubý a Barbora Táborská. Již pravidelně se koná koncem června atletické mistrovství České republiky dorostu a juniorů. Takzvaný Gigant je vrcholem letní sezóny této věkové kategorie. Za nepříliš příznivého počasí (větrno, deštivo a chlad) tentokrát hostila více než 850 závodníků Ostrava. Mezi startujícími nechybělo ani 12 borců z táborských VS a u některých z nich se očekávalo, že by mohli bojovat o medaile. Své postavení mezi českými dorostenkami opět potvrdila Blanka Povolná (trenér Roman Bém) a za 170 cm ve skoku vysokém brala bronzovou medaili. Zatímco na Kladně zvítězila v mezistátním utkání zásluhou lepších pokusů, nyní dosáhly všechny tři skokanky shodného výkonu a o pořadí rozhodovaly jejich pokusy. V běhu na 110 m překážek se představil další z mladých táborských reprezentantů Radovan Hrubý (trenérka Eva Borová). Ve finále sprinterům foukal protivítr o síle až 2,4 m/s., přesto si Radovan doběhl pro bronz v novém osobním i krajském rekordu a obhájil tím své třetí místo z halového mistrovství. Ve velkém stylu skáče v poslední době tyčkařka Barbora Táborská (trenéři Jiří Hřebík a David Bor). I přes nedávné zlepšení krajského rekordu na 340 cm byla v Ostravě papírově až pátou v pořadí, ovšem po dalším navýšení hodnoty rekordu na 350 cm vybojovala pro Tábor třetí bronz. Její oddílový kolega Lukáš Bouma rovněž posunul své letošní maximum o dvacet centimetrů a 440 cm mu stačilo na čtvrtou příčku. Medaile se očekávala i od Martina Drtiny v běhu na 400 m překážek, jenž v minulém roce šokoval svým 4. místem mezi dorostenci. Tentokrát s přehledem vyhrál rozběh, ale v nedělním finále dostal pro něho nevýhodnou pátou dráhu. O medaili nakonec Drtinu připravily drobné technické problémy a zlepšení osobního rekordu na 55,49 s znamenalo nevděčnou bramborovou medaili. Na finálová umístění dosáhla ještě Lada Studenovská v hodu oštěpem juniorek a Zdeněk Neruda v běhu na 5 000 metrů. Oba nakonec shodně obsadili 8. příčku. Trochu smůly měl i Michal Bartoš, když mu postup do finále trojskokanů utekl o jeden centimetr. Nebýt dvou více než dvaceticentimetrových nedošlapů, mohl bojovat ve finále, takto se ale musel za 13,20 m spokojit s 9. příčkou. Svou premiéru na mistrovství si odbyla Pavla Nováková ve skoku o tyči dorostenek. Překonaných 260 cm ji zajistilo 13. místo. Za svým osobním maximem zaostala o dvacet centimetrů, tyčku však skáče jen pár měsíců. Jana Šteflová neměla na mistrovství svůj den a 510 cm znamenalo pouze 12. místo (oproti osobnímu rekordu 556 cm). Příliš se v severomoravské metropoli nevedlo běžcům. Michal Bartoš skončil na 1500 m čtrnáctý, půlkaři Michal Jedlička a Aleš Purman se loučili už po rozběhu. Nyní figuruje v atletickém kalendáři republikový šampionát mužů a žen v Jablonci. Táborskou atletiku tam budou zastupovat Jiří Smetana (trojskok), Barbora Táborská (skok o tyči), Blanka Povolná (výška), Martin Drtina (překážkové běhy).