Táborská atletika zabodovala

Třetí ligové kolo na Slavii Praha bylo kvůli smrti nestora táborské atletiky Jaroslava Pána smutné. Přesto dosáhla řada atletek v dresu VS hodnotné výkony. Třetí ligové kolo na Slavii Praha bylo kvůli smrti nestora táborské atletiky Jaroslava Pána smutné. Přesto dosáhla řada atletek v dresu VS hodnotné výkony. V disku bezkonkurenčně vyhrála Romana Podušková se 45,03 m a v kouli přidala 2. místo za 11,90 m. Další vítězství si na 1500 m zopakovala opět výrazným finišem Lucka Špatenková za 4:41,55 minut. Dvacetičlennému poli závodnic udávala tempo žákyně Pavla Melicharová, časem 5:05,34 byla 13. v osobním rekordu. Z útlumu se dostává výškařka Blanka Povolná, se 174 cm obsadila pátou příčku, když pokusy o osobák na 177 cm už byly nadějné. Čtrnáctiletá Aneta Váchová skončila se 155 cm na 12. místě. Výborně zabodovala svěřenkyně Tomáše Purmana ve skoku o tyči. Pavla Nováková, která se doléčuje, byla pátá s 260 cm. Žákyně Tereza Sixtová vybojovala 7. příčku v osobním rekordu 240 cm. Její tréninková píle je odměněna v tak náročné soutěži, jako je 1. liga žen. Řadu úspěchů rozšířila Veronika Volfová výkonem 34,32 m v oštěpu a v kouli desátá Romana Dibitanzová s 9,49 m. Sprinterka Jitka Benedová zaběhla 100 m za 12,75 sec. a 200 m za 26,05 sec., v obou případech osmá. Osobní rekordy si ještě vytvořily na 800 m 11. Tereza Nousková za 2:28,91 a na 400 m překážek 12. Povolná za čas 70,98. Překvapila nově složená štafeta na 4x100 m - Povolná, Šteflová, Plívová, Benedová, které s časem 51,10 sec. skončily šesté. Osmé místo je kolektivu VS snad souzeno, zbývají ale ještě dvě kola - 7. září v Domažlicích a 22. září v Bílině. Skvělou zprávu volala ze Zlaté tretry v Ostravě skokanka Olympu a odchovankyně táborské výškařské skupiny Iva Straková poté, co zdolala historických 190 cm a splnila tím limit na mistrovství Evropy v Mnichově. Kuriozitou byla časová tíseň současné závodnice Olympu Praha, kdy v posledních regulerních pěti vteřinách provedla výběh zakončený úspěšným skokem. Ten Ivě otevírá cestu do evropské ligy. Bechyňská rodačka dokazuje, že spolupráce tělocvikářů a trenérů může přinášet i ve skromných podmínkách postupně výborné výsledky. Iva dosud drží jihočeský rekord žen výkonem 180cm.